Zdroje

Technika a Software

📸 TECHNIKA 📸

Webkamra Logitech c920 – FullHD – 60 FPS

Mikrofon Rode NT-USB

1. Monitor AOC M2470SWH

2. Monitor Samsung S24D300H – FullHD 24″

Monitor Samsung S24D300H – FullHD 24

Reproduktory Genius SP-HF1250B

Reproduktory Genius SP-HF1250B

Grafická karta MSI R9 390 GAMING 8G

Graficka karta MSI R9 390 GAMING 8G

Procesor INTEL Core i5-7600

Procesor INTEL Core i5-7600

Základní deska Asus Prime B250-PRO

Zakladní deska Asus Prime B250-PRO

RAM Kingston HyperX Genesis 8GB (2X4GB)
KHX1600C9D3K2/8GX DDR3 PC3 1600MHz

Kingston HyperX Genesis 8GB (2X4GB)

SSD OCZ.VERTEX 4 – 240 GB

SSD OCZ.VERTEX 4 – 240 GB

HDD WDC WD5000AADS-00S9B0 – 500 GB
HDD ST2000DM001-1CH164 – 2 TB

hdd seagate western digital

Hardware peněženka na kryptoměny Ledger Nano S

✂ SOFTWARE ✂

OBS Studio (Nahrávání a Streamování)

OBS Studio je program, díky kterému můžete streamovat živě na Youtube, Twitch nebo Facebook. OBS také umožňuje nahrávat záznamy a vše můžete upravit podle sebe. Je možné snímat záznam obrazovky, kamery, obrázky, videa nebo různé alerty a upozornění z aplikací.

Jeho obrovskou výhodou mnoho možností, jak upravovat výstup pro živé přenosy, snadné ovládání a celý program je zdarma. Nastavení programu je trochu složitější, a proto jsem natočil 2 návody pro nastavení a OBS Studia pro streamování. OBS Studio ke stažení.

WordPress (Tvorba webů)

WordPress je redakční systém, ve kterém můžete vytvořit webové stránky. Ve WordPressu je možné vybírat šablony, které určují vzhled webu a pluginy, které dodávají různé prvky a funkce na webu.

WordPress je mojí prací i zábavou, protože mě práce s tímto systémem baví a provozuji ve WordPressu i řadu svých webů. Na mém webu můžete najít WordPress služby. WordPress je možné stáhnout zdarma v češtině.

Filezilla (Tvorba webů)

Program Filezilla Client používám při práci s WordPressem pro připojení k FTP / SFTP. Díky Filezille se dostanu přímo k souborům na hostingu, které můžu upravovat. Program Filezzila je možné stáhnout zdarma.

filezilla ftp client

PSPad (Tvorba webů)

PSPad je program od českého autora, který pomáhá při orientaci v kódu. Nabízí například možnost barevného rozlišení kódu, řádkování, pokročilejší vyhledávání a pomáhá při celkové orientaci např. v HTML, CSS, PHP, JS nebo jiných jazycích. PSPad můžete stáhnout zdarma v češtině.

pspad editor

Opera (Internetový prohlížeč)

Opera je internetový prohlížeč, který umožňuje mnoho funkcí, které ostatní prohlížeče nemají. Opera v poslední době prochází aktivním vývojem a obsahuje funkce jako VPN (Virtual Private Network) na jedno kliknutí, pokročilejší screenování obrazovky, AdBlock a blokování cookies.

Operu používám nejčastěji ze všech prohlížečů i kvůli možnostem úvodní obrazovky, která nabízí přehledný seznam častých stránek a díky tomu jsem efektivnější a rychleji se pohybuji mezi weby. Doporučuji minimálně vyzkoušet. Opera je stažení zdarma v češtině.

opera prohlížeč

KeePass 2 (Správce hesel)

KeePass 2 je program pro správu hesel. V této době je bezpečnost na internetu důležité téma. Ukládání a správa hesel je nejnižší úroveň zabezpečení. Mám vyšší desítky přístupových údajů k různým webům a službám na internetu. Využívám silná hesla, která obsahují velká a malá písmena, čísla a speciální znaky.

Takové množství přístupů není možné si zapamatovat, proto využívám KeePass pro ukládání hesel. Programů pro správu hesel je více ale hlavní výhodou KeePass je, že program funguje zcela offline a neposílá přístupové údaje třetím stranám. KeePass 2 můžete stáhnout zdarma.

keepass 2

Photoshop (Grafika)

Photoshop je jedním z programů, které používám nejčastěji při tvorbě webů. Jde o pokročilý grafický program, který určitě nemusím více představovat, protože si ve světě vybudoval silné jméno mezi grafiky, ilustrátory ale i širokou veřejností.

Photoshop používám na grafiku pro weby, bannery, loga, úpravu fotek nebo úpravu velikostí obrázků. Oceňuji hlavně možnosti Photoshopu, protože jen těžko najdete jiný program, který by se mu vyrovnal.

photoshop

Závěr

Toho je většina programů, které používám na denní bázi ale je jich ještě mnohem více. Pokud používáte jiné programy a můžete mi doporučit nějaké další a zajímavé programy či aplikace, tak budu jenom rád.

Mirek Rohlíček

Ahoj, jsem Mirek a dělám KVALITNÍ weby na WordPressu od návrhu po realizaci. Často dělám i redesign, odvirování, zabezpečení, a zrychlování webů. Mám přesah do webdesignu, SEO a marketingu. V minulosti jsem prodával na Amazonu v USA a spolupracoval na Affiliate kampaních.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button