MarketingZdroje

Podnikáme Online

Facebook skupina Podnikáme Online

je pro podnikatele, kteří vydělávají online. Pokud tedy vlastníte eshop, děláte online marketing, píšete články nebo jste na volné noze, pak je tato skupina právě pro vás.

Původní myšlenka

Můj původní nápad byl trochu jiný a cíl nebyl vybudovat komunitu, ale dostat především zpětnou vazbu od lidí, kteří se chtějí naučit dělat webové stránky ve WordPressu, online marketing a vlastní marketingovou grafiku ve Photoshopu.

Chtěl jsem tedy vytvořit 3 různé skupiny, které se budou zaměřovat na každé téma zvlášť. Po nějakém čase jsem si uvědomil, že to není nejlepší nápad, protože ta témata se vzájemně prolínají a celkem úzce spolu souvisí.

Když budete chtít stavět weby, tak musíte znát určité zásady online marketingu, podle kterých budete web stavět a také musíte umět dělat grafiku, aby web vypadal dobře po vizuální stránce.

Proč tvořím komunitu Podnikáme Online?

Jak se říká, dej člověku rybu a nakrmíš ho na den. Nauč člověka rybařit a uživí se sám. Mám hodně podobných či stejných dotazů, na které musím odpovídat stejně. Proto bych chtěl pomáhat více lidem najednou, protože někteří se chtějí zeptat, ale přesto to neudělají.

Chtěl bych vytvořit komunitu lidí, kteří si radí a pomáhají i vzájemně. Každý z nás umí něco jiného a tím, že sdílíme své zkušenosti, se můžeme společně posouvat dál a rychleji. Můžete rychle získat zpětnou vazbu a další rady a tipy na zlepšení.

Především bych chtěl, aby se členové nebáli komunikovat a vyjádřit svůj názor nebo naopak se zeptat. Hodně lidí má stejné otázky jako právě ty, ale většina se bojí zeptat. Tady nejsme ve škole, nemusíte se bát. Všichni jsme jenom lidé a každý z nás začínal stejně „v plenkách“.

Jaká témata zahrnuje skupina Podnikáme Online?

Celý projekt a komunita „podnikáme online“ je zaměřená na vydělávání pomocí internetu. Budeme společně sdílet informace o tvorbě webu, grafice a marketingu. Vše tedy bude zaměřené na tyto 3 hlavní oblasti, které samy o sobě jsou obsahově bohaté. Zde uvedu nějaké příklady:

  • Organizace práce, efektivita, prokrastinace, plánování
  • Eshopy, produkty, služby, zvyšování zisku, zvyšování konverze
  • Tvorba webů, WordPress, wireframe, Analýza a hodnocení webů
  • Grafika a desing, loga, covery, Photoshop, natáčení a stříhání videí
  • Online marketing, emailing, affiliate, SEO, linkbuilding, PPC
  • Sociální sítě, publikační plán, Facebook, Instagram, LinkedIn
  • Analýza návštěvnosti a konkurence, zpětná vazba od členů
  • Monetizace, online podnikání, reklama, bannery, affiliate
  • Online nástroje, Automatizace, efektivita, výměna zkušeností

A mnoho dalšího, co je spojené s online podnikáním.

podnikáme online
Přidejte se do skupiny Podnikáme Online a získejte TOP informace.

Pro koho je skupina podnikáme online?

Skupina je pro každého, kdo se chce naučit vytvořit vlastní web, grafiku nebo se učit online marketing. Je především pro otevřené lidi, kteří se nebojí zeptat nebo pomoci ostatním.

Je tedy hlavně pro všechny, kteří se chtějí živit svým koníčkem. Baví vás vaření? Vytvořte si online kuchařku. Baví vás psaní? Vytvořte si své portfolio a nabízejte své služby ostatním.

Zkrátka řekněte světu, kdo jste, co děláte, co vás baví a díky tomu můžete vydělávat. Není to jednoduché, je to práce, ale vyplatí se to.

Co mohu jako člen získat?

V naší komunitě můžete získat odpovědi na své otázky. Dostanete zpětnou vazbu na své projekty. Pokud nastane nějaký problém, tak se máte na koho obrátit.

Rád vám ve skupině poradím s čímkoli budu moci a bude to v mých silách. Ve skupině se budu snažit pomáhat a radit. Pokud bude dotaz častější, tak udělám i video návod.

Jak budovat komunitu?

Komunitu budu tvořit díky svým zkušenostem a informacím. Veškeré rady a informace ve skupině budou zdarma, i když za ně ostatní platí. Do skupiny budu dávat určité střípky z celkových video návodů, ve kterých budu ukazovat praktické postupy.

Chtěl bych, aby ve skupině byly komunikativní lidé, kteří se nebojí zeptat na nejasné věci a také lidi, kteří rádi pomohou ostatním, pokud už mají svou zkušenost. Je lepší mít 100 spolupracujících lidí než 10.000 neaktivních lidí.

Vize a cíle

Jak už jsem výše zmiňoval, chci vybudovat komunitu lidí, kteří se zajímají o online podnikání. Chtěl bych, aby většina členů spolupracovala a pomáhala. Ve skupině by měli být především kreativní lidé, kteří chtějí svůj život zlepšit a začít vydělávat díky internetu tím, co je baví.

Podnikáme Online. A co ty?

Pokud již podnikáte, tak by vás mohl zajímat článek, jak plánovat web.

Mirek Rohlíček

Ahoj, jsem Mirek a dělám KVALITNÍ weby na WordPressu od návrhu po realizaci. Často dělám i redesign, odvirování, zabezpečení, a zrychlování webů. Mám přesah do webdesignu, SEO a marketingu. V minulosti jsem prodával na Amazonu v USA a spolupracoval na Affiliate kampaních.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button