Osobní

Můj Rok 2021

Rok 2021

Je téměř konec února 2022 a právě jsem dočetl Můj Rok 2020. Většinou shrnutí předchozího roku píšu v prvních týdnech ledna ale tento rok mám tolik práce, že nestíhám ani tradiční psaní ročního shrnutí. Nicméně jsem se k tomu právě dostal. Hurá!

Na začátku roku 2022 jsem uzavřel svůj Changelog 2021, což je zkrácený zápis důležitých událostí během roku k mým projektům a aktivitám (V řeči ajťáka jde o protokol změn). Na konci ledna jsem tradičně vybral fotky za předchozí rok 2021 a přidal je na Facebook a Instagram. Díky tomu jsem si připomněl důležité okamžiky a události roku 2021.

Rok 2021 pro mě představoval opravdu velké životní změny. Narodil se nám syn a koupili jsme se ženou auto a dům. Nastala také obrovská změna v mém pracovním životě, protože jsem přešel plně na volnou nohu, abych mohl pracovat více pro své klienty a utlumil jsem externí spolupráci s firmou WP-Admin.

Rok 2021 ve zkratce

Na začátku roku 2021 jsem se přidal k profesionálům Na Volné Noze, abych lépe získával nové klienty. Začal jsem tvořit nové pracovní postupy a procesy. Vytvořil jsem několik nových WordPress webů, Woocommerce e-shopů a mnoho webů jsem vylepšil a optimalizoval.

Koupil jsem nových 50 druhů nákrčníků na Xface.cz, koupili jsme si auto, aby se nám do něho vešlo vše potřebné a hlavně kočárek. V únoru jsem zjistil, jaké je to mít Covid a během toho jsem dohrál hru Polda 6 a udělal pár výtisků na 3D tiskárně.

Koupili jsme dům v Lubně u Nechanic a přestěhovali jsme se z Hradce Králové do našeho nového (starého) domu, který byl potřeba dát dohromady a to nám zabralo opravdu velkou spoustu času a stále je hromada práce před námi. Předělání elektriky v celém domě, malování, kopání odpadů, bourání, kompletní úklid domu a to jsme ještě téměř na začátku velkých úprav.

Narodil se nám syn, takže o to bylo vše ještě náročnější. Nicméně je to velká zkušenost a hlavně radost stát se tátou. I když je to občas náročné, tak se nic nevyrovná úsměvu toho malého drobka. Trávím s rodinou každou volnou chvíli, abych našeho syna naučil spoustu nových věcí.

Rozloučili jsme se s bydlením v Hradci, kde jsme bydleli poslední 4 roky a začala každodenní práce na baráku. Občas vyšel i nějaký ten výlet. Například do Prahy na spuštění TalkTV nebo DIY karneval. A na podzim výlet do Bedřichova a Brna.

Na konci roku 2021 jsem poznal fenomén NFT a získal cenné zkušenosti. Postavil jsem s tátou příčku se spíží v chodbě a Vánoce jsme oslavili poprvé společně jako rodina v našem vlastním domě. Rok 2021 byl plný obrovských změn v mém životě a pokud vás to zajímá v detailnější verzi, tak jdeme na to.

Zima 2021 – Poznání nových věcí

V lednu jsem zakoupil členství NaVolneNoze.cz a plugin MainWP pro hromadnou správu WordPress webů, abych mohl efektivněji spravovat všechny své weby. Vytvořil jsem plán na rok 2021 a vyhodnotil úspěšnost předchozího roku 2020 a zároveň jsem napsal článek Můj Rok 2020.

Upravili jsme formu spolupráce s firmou WP-Admin a já získal více času pro své vlastní klienty. A díky mému profilu na portálu NaVolneNoze.cz jich nebylo málo. Během ledna jsem předělal a odevzdal web LukasVanicek.cz, StodolaSmrci.cz a začal jsem pracovat na mnoha dalších webech.

Vytvořil jsem několik desítek pracovních procesů a postupů, abych mohl pracovat efektivněji. Sestavil jsem formulář pro vstupní informace k projektu a vlastní evidenci klientů.

Na konci února jsem prodal web Herni-Zona.cz, který jsem před rokem koupil a optimalizoval, abych díky němu získat pasivní příjem. Ach, jak jsem byl naivní. Nicméně web jsem prodal se ziskem, ale v poměru s investovaným časem to byla spíš ztráta.

Práce na E-shopech

Pro CreepyShop.cz jsem navrhl a vytvořil záložky do knih a spustil soutěž s youtubery StaySteak a Wizzory o knihu Černá Sanitka: Znovu v Akci. Objednal jsem 150 knih 13 Děsivých Těstovin a dalších 100 knih Česká Sanitka. Na e-shopu jsem také přidal možnost platby kartou.

Na Xface.cz jsem naskladnil 50 nových designů nákrčníků, vytvořil jsem nové logo značky, protože to staré bylo dělané v rychlosti, abych spustil e-shop co nejrychleji a mohl prodávat. Zároveň jsem začal připravovat nový design e-shopu na šabloně WoodMart a nechal nafotit nové produktové fotky.

Nové věci

Koupili jsme nové auto Renault Megane, protože jsme potřebovali něco prostornějšího pro náš očekávaný přírůstek do rodiny. Vydal jsem také poslední díl Random podcastu bez střihu s číslem 50, kterým jsem zakončil sérii pravidelných týdenních podcastů, které jsem nahrával v roce 2020.

Koncem února jsem se nakazil covidem a karanténu jsem trávil u rodičů. Díky covidu jsem si udělal čas na dohrání hry Polda 6, kterou jsem tak dlouho odkládal. Zároveň jsem si zkusil tisk na 3D tiskárně. Zbyl čas i na vzdělávání a zúčastnil jsem se WordCampu 2021 Online i když to už nebylo úplně ono jako živé akce.

Na konci března jsem narazil na zajímavou nabídku prodeje domu kousek od Hradce s poměrně velkým pozemkem a dobrou cenou. Dům byl starý ale za jeho cenu jsem předchozích několik let narazil jen na neobyvatelné ruiny nebo malé pozemky. Tak jsme šli na prohlídku a během 15ti minut jsme měli jasno s tím, že do toho půjdeme a dům koupíme.

rok 2021 zima

Jaro 2021 – Nový přírůstek do rodiny a stěhování

1.4.2021 jsem spustil web Xface.cz na nové šabloně WoodMart a v novém kabátě. Zároveň jsem spouštěl e-shop AACteile.de pro klienta, s kterým jsme si opravdu sedli a následně jsme začali spolupracovat i na dalším projektu Kit4Camper.com.

Prodal jsem malou část Bitcoinu, který jsem koupil v roce 2017, protože jsme potřebovali kapitál na koupi domu. Když jsem BTC kupoval, tak byl 1 BTC za 1800 USD a když jsem ho prodával tak byl na dosud nejvyšší hodnotě 60,600 USD za 1 BTC. Prostě v ideální čas.

Na webu Xface.cz jsem začal spolupracovat s copywriterem, který napsal popisky k produktům. Vytvořil jsem nový design kategorií produktů. Nahrál fotky produktů na instagram a doplnil krátké popisky produktů.

Jel jsem se s kamarádem podívat na zajímavá místa a pomohl mu natočit videoklip pro jeho song MorouzZ – Jsme tu sami. Podepsali jsme kupní smlouvu na dům a stačilo už jen čekat na přepsání majitelů v katastru nemovitostí.

Na začátku května jsem koupil web Covid2019.cz, který jsem předělal do nového vizuálu, optimalizoval pro vyhledávače a vytvořil nové logo. Na tento web už jsem později neměl téměř čas a tak si žil vlastním životem. V lednu 2022 jsem web prodal se ziskem. Toto byl obdobný případ jako s webem Herni-Zona.cz.

rok 2021 jaro

Nový život

Přesně 10 měsíců od naší svatby se narodil náš syn Martin, který měl 2500g a 47cm. Byl maličký ale obrovsky nám změnil život, protože jsme se na něj už moc těšili. První měsíc většinu dne prospal, aby nabral síly a tak jsme měli čas na seriály a shlédli jsme celé Stranger Things.

Nechal jsem opravit můj Opel Corsa, který někdo naboural když jsem jel k rodičům do karantény s covidem. Takže po 3 měsících odpočinku kdy jsme se rozhodovali jestli už neukončit jeho trápení nebo ho nechat opravit jsem se rozhodl, že ještě není jeho konec. Tak jsem ho nechal opravit a v září prošel pravděpodobně poslední technickou prohlídkou.

rok 2021 jaro

Stěhování a efektivnější práce

Objednal jsem 2 nové monitory, abych měl na práci oba stejné a zároveň jsem do domu potřeboval nový pracovní stůl pro který jsem jel do Prahy. Během jara jsem pracoval na dalších zajímavých projektech pro klienty a začal jsem dělat na webech RubikonDeskovky.cz, 3DPepa.cz nebo Travel-Akademie.cz.

Vytvořil jsem soukromou databázi návodů a procesů, které se v mé praxi často opakují. Jako je například způsob komunikace, sdílené dokumenty, proces spolupráce s klientem, způsob fakturace a opakované služby jako je zrychlení, optimalizace, zálohování nebo odvirování WordPressu.

15.6. jsem převzal klíče od domu a začala další etapa našeho života už ve vlastním domě. Na začátku jsem řešil především agendu ohledně přepsání elektřiny, VAK, změna sídla podnikání, trvalý pobyt a koncem června úklid domu a stěhování z Hradce.

Můj Rok 2021 2

Léto 2021 – Práce na baráku

V červenci už jsme bydleli ve vlastním domě a začalo intenzivní uklízení a mapování situace, jak na tom vlastně je stav celé nemovitosti. Zjistili jsme, že to není tak růžové, jak to vypadalo na prohlídce. Pán, který dělal všechny práce na domu byl sice pracovitý ale jeho odbornost moc vysoká nebyla. Takže většina zdí je křivá a to třeba 5cm na 2 metrech jak svisle tak i vodorovně. A to byl teprve začátek.

Když nám na prohlídce majitelka říkala, že je elektrika předělaná tak jsme později zjistili, že jí dělal její manžel, který elektrikařině rozuměl asi stejně jako vodováze. Navíc velká část celého pozemku byla zastavěná chlívy nebo třeba boudou pro psa, která byla taky úplně nesmyslně z cihel a blokovala prostor k oknu do uhelny, aby bylo možné složit uhlí pásem. Takže musela jít pryč. V mezičase jsme chytali holuby, kteří u domu dlouhodobě žili.

Velkým úkolem bylo tedy předělat elektřinu v celém domě. Uklidit půdu a okolí domu, protože vše bylo zarostlé a všude něco poházené. Koupili jsme 2 rozvaděče a začal jsem sekat díry do zdí pro kabely. Postupně jsem vysekal díru pro rozvaděč, díry k elektrické skříni v garáži, díry v koupelně, na záchodě, v chodbě, kotelně, ve skladu. A se vším nám hodně pomohla rodina. Bez nich bychom se nejspíš nehnuli z místa.

Můj Rok 2021 3

Klientská práce a příprava na zimu

I když se léto neslo hlavně v duchu předělání domu, tak jsem stíhal i práci pro klienty a dělal jsem redesign e-shopu ILoveParfums.cz a webu Vytvarna-vychova.cz. Další weby jsem optimalizoval a různě upravoval. Začal jsem také WordPress školení pro tvorbu webu laboratoře ve Švýcarsku.

Šel jsem na očkování proti covidu, protože nejsem antivaxer a zvážil jsem všechna pro a proti očkování. Objednali jsme skelnou vatu na zateplení zhruba 400m2 a 60 metráků uhlí, abychom byli pořádně připraveni na zimu.

Majitelé sousedního pozemku začali spor o pozemky, které jim nenáleží a nechali si přeměřit od geodezie velikost svého pozemků. To je bohužel stinná stránka toho když rodina neměla dořešené majetkové poměry a na nás pak spadly tyto jejich problémy. A takových věcí tu je mnohem více.

Můj Rok 2021 4

Cestování a zase elektrika

1.9. jsem byl v Praze na slavnostním spuštění TalkTV Standy ze StandaShow. A o 2 týdny později jsem byl zase v Praze na DIY karnevalu. Koncem září jsem už získal na profil NaVolneNoze.cz 10 referencí od svých klientů, protože reference jsou pro mě jako freelancera důležité.

Během září jsme předělali elektriku v pokoji a ložnici aby bylo možné se do těch místností nastěhovat, protože do té doby jsme bydleli v obýváku. V ložnici jsme také zjistili, že je mokrá zeď tak jsem ještě řešili zatékání z venkovní strany domu. Prostě práce okolo dobu bylo víc než dost.

Můj Rok 2021 5

Podzim 2021 – NFT, kanalizace a Vánoce

Na začátku října jsem se přidal do katalogu pro freelancery na Webtrhu. Pro emailovou komunikaci jsem začal používat klienta Thunderbird, abych zvýšil doručitelnost emailů a nestalo se, že by klientovi nepřišel můj email. Na podzim jsem pracoval na další spoustě zajímavých projektů jako například MijaSoap.cz, CeskaPece.cz, Level.Systems, Printintin.cz a mnoho dalších.

Vymaloval jsem ložnici a pokoj kam jsme se přestěhovali z obýváku. Práce se tím ale nezastavila a začali jsme kopat odpady okolo domu, abychom se mohli připojit na veřejnou kanalizaci. To se nám podařilo poměrně rychle a v listopadu jsme byli už připojení. Koncem roku 2021 přišla ještě jedna výzva a to vybudování sádrokartonové příčky a spíže. Byla to velká zkušenost ale ve chvíli když to nyní píšu, tak příčka už stojí a je osazena dveřmi.

Můj Rok 2021 6

Výlet a práce na projektech

Na konci října jsme jeli na víkend do Brna a to byla zatím nejdelší cesta s naším prckem. Na CreepyShop jsem objednal dalších 150 knih 13. děsivých těstovin, přidal knihu Opravdové Zločiny a hromadu produktů s tématikou Squid Game. Na webu DarkTown.cz jsem v říjnu spustil monetizaci pomocí Google Adsense.

Na Xface.cz jsem taky dost zapracoval a upravil homepage, přidal ALT popisky k obrázkům, dokončil obsahově i vizuálně dlouhý popisek produktu, přidal 5 štítků ke každému produktu, získal prvních 100 sledujících na Instagramu, nasadil jsem Google Analytics 4 a Google nákupy. Skryl jsem respirátory a roušky na e-shopu a první týden v listopadu jsem spustil placenou reklamu na Google Ads.

Můj Rok 2021 7

NFT a Vánoce

Během listopadu jsem stihl tradičně přeinstalovat Windows 10. Také jsem se začal více zajímat o fenomén NFT a jak celkově funguje. Nějaké NFT jsem koupil ale nyní už vidím, že to nebyla úplně šťastná volba. Zároveň jsem koupil plugin RankMath SEO Pro a vytvořil jsem vlastní CRM systém pro evidenci klientů, abych měl opět větší přehled ve své práci a komunikaci.

Na závěr roku 2021 jsme oslavili první Vánoce ve svém domě jako rodina. Celkově se stále zabydlujeme ale už stojíme na vlastních nohách, pracujeme na svém a nežijeme v cizím bytě což byl jeden z velkých cílů roku 2021 i když jsem si ho do hlavních cílů nedával, protože jsem nevěřil, že by se to mohlo splnit.

Můj Rok 2021 8

Před koncem roku 2021 jsem ještě prodloužil svoje členství NaVolneNoze.cz o 5 let a Freelancing.eu jsem předplatil na 3 roky, protože to byla jedna z nejlepších investic roku 2021. Rok jsem končil s následujícími čísly (Ten počet u Facebooku a Google by byl vyšší kdyby některé recenze neblokovali):

Silvestr jsme strávili u příbuzných v poměrně klidném stylu.

Celoroční dřina 2021

Celý rok 2021 jsem dělal práci pro své klienty, která mě opravdu bavila. WordPress je zkrátka jak moje práce tak i můj koníček a doufám, že to tak ještě dlouho bude, protože tento redakční systém se stále rozšiřuje a uživatelů, kteří dělají WordPress profesionálně opravdu moc není.

Věnoval jsem se zrychlování, odvirování a optimalizování WordPress webů. Pár webů a e-shopů jsem také vytvořil a další desítky webů posunul na vyšší úroveň. Zároveň jsem napsal hromadu nových pracovních procesů a postupů, které opakovaně aplikuji a stále vylepšuji. V ročním plánu jsem měl nahrání 12 dílů WordPress podcastu ale přes veškerou práci jsem na to bohužel nenašel čas.

Zároveň jsem měl v plánu cvičení a běhání ale to nahradila práce na baráku a hraní si se synem. To se ale odrazilo na výsledku mé váhy a na konci roku jsem měl 87 Kg. Tento cíl jsme tedy nesplnil.

Po celý rok 2021 jsem sledoval trh s nemovitostmi a i když jsme jednu koupili, tak jsem nepřestal sledovat trh, protože dobrých nabídek je opravdu málo nějaký stavební pozemek okolo Hradce bych chtěl koupit, protože i když dům už máme, tak stále to není ten náš vysněný. Takže hledání nekončí.

Okrajově jsem sledoval Bitcoin, který se na začátku roku pohyboval okolo 30.000 USD a na konci roku 2021 byl na 47.700 USD. V roce 2021 také zatím Bitcoin překročil nejvyšší částku a to 67.000 USD za 1 Bitcoin což je až neuvěřitelná částka na to, že před několika lety měl téměř zanedbatelnou hodnotu.

Můj Rok 2021 9

Cíle roku 2021 – Vyhodnocení

 1. Mám 80 Kg (Nesplněno 87 Kg)
 2. Stal jsem se tátou (Splněno s nadšením)
 3. Vydělal jsem víc než X00.000 Kč (Splněno na 120%)
 4. Vydal jsem 12 dílů WordPress podcastu (Nesplněno)
 5. CreepyShop udělal obrat X00.000 Kč (Nesplněno – 53%)
 6. Xface udělal obrat X00.000 Kč (Nesplněno – 22%)
 7. WPDB má 100 příspěvků (Splněno)
 8. ParaWeb.cz jede na šabloně Jannah (Splněno)
 9. DarkTown má více než 700 článků (Nesplněno – 630)
 10. Vydělal jsem pasivně X0.000 Kč (Splněno – 120%)

Za rok 2021 přesně polovinu úkolů. Kvůli časové vytíženosti jsem nestíhal cvičit a běhat, abych se dostal na 80 Kg. Nenahrál jsem ani jeden díl podcastu, protože práce pro klienty měla větší prioritu. Cíle obratů na e-shopech jsem si dal až moc vysoké vzhledem k tomu, kolik jsem jim mohl věnovat času. A DarkTown neměl prakticky žádnou prioritu a aktivně jsem na něm nepracoval, tak dopadl, jak dopadl.

10 cílů pro rok 2022

Po zkušenostech z minulého roku už vím, že na cvičení a běhání nebudu mít čas, tak jsem si dal za cíl váhu snížit jen mírně ale hlavně ji udržet a to především díky práci na baráku, které bude víc než dost.

Finanční cíle jsem si stanovil o něco vyšší u mé hlavní práce což je tvorba, správa a úpravy WordPress webů. Ale naopak cíle u CreepyShopu a Xface jsem si nastavil více realisticky než minulý rok. Nejsou to snadné cíle ale ani ne nesplnitelné. Pasivní příjem jsem si nastavil téměř na dvojnásobek oproti minulému roku.

S webem a svými službami chci jít do světa a zvýšit svoji hodinovou sazbu a proto potřebuji anglickou jazykovou mutaci svého webu MirekRohlicek.cz. Dále budu sbírat reference od svých klientů, abych jich na konci roku měl 40 nebo více NaVolneNoze.cz.

Budu se také věnovat dlouhodobé správě webů pro své klienty. Správu nenabízím nejlevněji ale dle zkušeností nabízím bezkonkurenční službu pro správu WordPress webů.

A jedním s posledních cílů bude splatit jednu z několika půjček, které jsme udělali kvůli nákupu nemovitosti. A zároveň s tím se pojí i poslední cíl a to ten, že předěláme obývák a kuchyň podle našich představ a Vánoce budeme slavit v těchto místnostech. Pokud to vše klapne, tak se na to opravdu těším.

Co mám na konci roku 2022?

 1. Mám 85 Kg
 2. Vydělal jsem víc než X00.000 Kč prací pro klienty
 3. CreepyShop udělal obrat X00.000 Kč
 4. Xface udělal obrat X00.000 Kč
 5. Vydělal jsem pasivně X0.000 Kč
 6. Web MirekRohlicek.cz má anglickou jazykovou mutaci
 7. Na NaVolneNoze.cz mám 40 referencí
 8. WPDB – Mám X webů v trvalé správě
 9. Splatil jsem jedno 1. půjčku na dům
 10. Vánoce trávíme v nově předělaném obýváku a kuchyni

To bylo asi vše z mého shrnutí pro rok 2021 a plánu na další rok. Nyní už nezbývá popřát úspěšný rok 2022 a snad už půjde o poslední rok s covidem.

Mirek Rohlíček

Ahoj, jsem Mirek a dělám KVALITNÍ weby na WordPressu od návrhu po realizaci. Často dělám i redesign, odvirování, zabezpečení, a zrychlování webů. Mám přesah do webdesignu, SEO a marketingu. V minulosti jsem prodával na Amazonu v USA a spolupracoval na Affiliate kampaních.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button