Osobní

Můj Rok 2020

Rok 2020

Je tu začátek roku 2021 a právě jsem si dočetl Můj Rok 2019. Je zajímavé zpětně číst plány na rok 2020 s ohledem na to, jakou roli v něm sehrál Covid-19. Po vyhodnocení cílů pro rok 2020 jsem s výsledkem spokojený, protože i přes zmíněné komplikace jsem zvládl většinu splnit.

Uzavřel jsem Changelog 2020, který jsem psal ke všem projektům. Vybral jsem fotky za předchozí rok 2020 a přidal je na Facebook a Instagram. Díky tomu jsem si připomněl, co se dělo během celého roku 2020.

Rok 2020 bude veřejně vnímaný jako rok Covidu. Pro mě to byl rok plný práce ale i životních změn. Spustil jsem nový e-shop XFace.cz, vylepšoval své stávající projekty a spolupracoval s týmem WP-Admin. Oženil jsem se a dokonce nechyběla ani svatební cesta na Krétu.

Rok 2020 ve zkratce

Na začátku roku 2020 jsem spustil svůj nový web MirekRohlicek.cz a blog. O měsíc později jsem spustil web Youtuberi.tv v novém kabátě a udělal pár webů pro klienty. Zapsal jsem se jako firma na Google a jako tradičně jsem se zúčastnil WordCampu v Praze než vypukla korona krize.

Každý týden jsem natáčel podcast, optimalizoval náhledovky a popisky u Youtube videí a překonal hranici 1800 odběratelů. Také se mi podařilo přidat všechna Youtube videa na můj blog blog.MirekRohlicek.cz.

Se ženou jsme naplánovali svatbu podle našich představ a vše proběhlo podle plánu. Během léta jsme cestovali po Čechách a podívali jsme se i k moři na Krétu, kde jsem načerpal síly na zbytek roku.

Vytvořil jsem nový e-shop XFace.cz, oslovil výrobce, vybral produkty, objednal a nechal přepravit do Čech. Koncem roku jsem udělal ještě další objednávku, takže budu mít největší výběr nákrčníků v Čechách.

Hodně času jsem také věnoval CreepyShopu, na kterém jsem odbavil za rok 2020 přes 350 objednávek a většina byla právě v prosinci. Začal jsem na CreepyShopu prodávat novou knihu Černá Sanitka a další produkty.

Celý rok jsem cvičil a hledal výhodné nabídky nemovitostí. Spolupracoval jsem s týmem WP-Admin a udělal opravdu hodně práce. Celým rokem nás provázel covid ale ten se mě dotkl naštěstí jen minimálně. A teď už můžeme jít na podrobný popis roku 2020.

Zima 2020 – Práce, práce a zase práce

Rok 2020 jsem odstartoval spuštěním nového webu MirekRohlicek.cz a blogu blog.MirekRohlicek.cz, na kterém jsem pracoval během celého roku 2019. A do nového roku jsem si dal za cíl vydat 50 dílů podcastu.

Na CreepyShop jsem objednal knihy 13 děsivých těstovin a po dlouhém rozmýšlení zrušil dobírku na e-shopu. Na webu Youtuberi.tv radikálně klesla návštěvnost, protože web nebyl responzivní.

Můj rok 2020 CreepyShop.cz Youtuberi.tv MirekRohlicek.cz

Hlavním cílem na leden tedy bylo předělat web Youtuberi.tv do WordPressu a kompletně automatizovat. To se podařilo a 1.2.2020 jsem spustil nový responzivní web Youtuberi.tv v novém kabátě.

Poslední WordCamp před covidem

Zúčastnil jsem se WordCampu v Praze, který byl opět větší oproti předchozím ročníkům, a celkově jsem si ho užil. WordCamp byl poslední komunitní akcí, na které jsem v roce 2020 byl, protože začátkem března se v ČR začal šířit Covid.

Vláda nařídila lockdown a většina veřejných akcí byla zrušena. Proto naší častou večerní zábavou bylo hraní CashFlow. Na CreepyShop.cz jsem začal prodávat trička s potiskem Cicada 3301. Přišel mi dopis od Google a registroval jsem se jako firma na Google Maps.

Na konci března jsem dodělal a předal web PenzionuSelongu.cz. Web Youtuberi.tv jsem přesunul na nový server, protože starý už nestíhal načítat množství obsahu na webu.

Můj rok 2020 Google WordCamp Praha Cicada 3301

Jaro 2020 – Karanténa není na škodu

V dubnu jsem začal plánovat nový e-shop. Prodej produktu, který jsem používal už jako mladý a používám ho i při aktuální korona krizi. Udělal jsem si analýzu trhu, konkurence a oslovil dodavatele.

Od dodavatelů jsem získal katalogy produktů a srovnání cen. Vymyslel jsem název značky a zaregistroval doménu XFace.cz. Vybral jsem produkty, ale nakonec jsme se s výrobcem nedomluvili a komunikace utichla.

Velikonoce byly ve znamení karantény, ale i díky lockdownu jsem získal mnoho nových odběratelů na Youtube a splnil podmínky pro monetizaci videí. Koncem dubna jsem dělal také jedno WordPress školení.

Trhání číselných rekordů

V květnu jsem vyladil svůj osobní web MirekRohlicek.cz a udělal nové náhledovky u Youtube videí. Na Youtube jsem překročil hranici 1500 odběratelů a všechna videa přidal na svůj osobní blog.

Můj rok 2020 Velikonoce update webu

Pro web Youtuberi.tv jsem dokoupil výkonnější server, protože nižší varianta nedostačovala. Na webu bylo TOP 300 Youtuberů a přes 150.000 příspěvků. Zároveň jde o datově největší WordPress web, který jsem viděl.

Na DarkTown.cz jsem optimalizoval článek Siren Head, který se chytil trendů a udělal zajímavou organickou návštěvnost. Postupně jsem optimalizoval své ostatní weby a začal používat CDN a Rank Math SEO.

Přípravy na svatbu

Celý červen byl plný příprav na svatbu. Vše jsme vyřešili bez problémů, ale bylo toho mnohem víc, než jsem původně čekal. Fotograf, kapela, kameraman, hostina, obřad, rozvážení koláčů, zasedací pořádek, seznam hostů, svatební oznámení, výzdoba, oblek a hromada dalších věcí…

Vydal jsem se také na otočku do Olomouce, kde jsem měl schůzku ohledně prodeje e-shopu SweetPlanet.cz. Obchod nakonec nedopadl s tím, že e-shop nechtějí prodat a budou se o něj starat společně s „někým“.

Můj rok 2020 přípravy na svatbu

Když jsem se dostal z počátečního zklamání, tak jsem znovu kontaktoval výrobce nákrčníků pro nový e-shop XFace.cz. A ve výsledku jsem rád, že prodej e-shopu SweetPlanet nedopadl, protože mě to nakoplo k akci.

Upravil jsem popisky u všech videí na Youtube a na blogu. Koupil jsem a předělal web Herni-Zona.cz s vidinou pasivního příjmu z affiliate online her. „Ach ta moje naivita!“

Můj rok 2020 herni-zona.cz náchod

Léto 2020 – V chomoutu

Na začátku července vrcholily svatební přípravy a 11.7.2020 nastal den D, kdy jsem změnil příjmení jedné slečně. Celý den proběhl podle plánu, svatbu jsme si užili a splnil jsem jeden z ročních cílů a oženil se.

Můj rok 2020 Svatba

Během července jsem objednal prvních 50 druhů nákrčníků a začal hledat dopravce, který by zboží přepravil a vyřešil celní řízení. Aktivně jsem pracoval na Herni-Zona.cz a oslovil copywriterku na spolupráci s texty.

V létě jsme jezdili v Hradci na bruslích, navštívili jsme pevnost Josefov, prošli Babiččino údolí, Jaroměř a byli na oslavě v Náchodě. Padlo také konečné slovo, že CreepyCon 2020 se konat nebude. Na konci července jsem prodal zahradu v Hradci a tím splnil cíl, který jsem měl do 30ti let.

Můj rok 2020 Babiččino údolí pevnost Josefov

Svatební cesta a e-shop XFace.cz

Srpen jsme odstartovali svatbou ale už ne tou naší. Výrobce nákrčníků XFace dokončil výrobu a předal zásilku dopravci, který už se postaral o zbytek a odeslal zboží do České republiky.

Můj rok 2020 Svatba Frýdštejn

Přes léto si Covid dal trochu volno a díky tomu jsme mohli vyrazit na stavební cestu i když jsme původně žádnou neplánovali. Na začátku týdne jsem sehnal a zařídil ubytování a letenky na Krétu a v pátek už se letělo.

Užili jsme si skvělý týden bez roušek a hromady lidí na pláži. Prošli jsme si pár měst ve dne i v noci, navštívili jeskyně a starověký palác Knossos. Ochutnali jsme úžasnou Řeckou kuchyni a dlouho jsem si tak neodpočinul jako právě na Krétě.

Můj rok 2020 Kréta Řecko Heraklion

V září jsem se věnoval tvorbě e-shopu XFace.cz. Vytvořil jsem základní strukturu webu, přidal produkty, kategorie, štítky, fotky a ceny, aby byl e-shop v říjnu připravený na spuštění.

Podzim 2020 – Spuštění XFace.cz

1.10.2020 jsem spustil web XFace.cz pro veřejnost a o týden později přišly produkty od dodavatele a já měl konečně co prodávat. Zprovoznil jsem platební bránu, importoval feed na Heureku a propojil web se zásilkovnou.

Přidal jsem bannery na své weby, udělal analýzu klíčových slov a objednal další vzorky nákrčníků, respirátorů a roušek, abych měl přehled o možnostech inovací. A během prvního měsíce přišla první objednávka.

Nechal jsem nafotit profesionální produktové fotky nákrčníků, ze kterých jsem pak udělal 3D modely a publikoval na webu XFace.cz. Možná i díky tomu během prosince přišlo dalších 10 objednávek.

Můj rok 2020 Xface.cz Hradec Králové Polda 7

Vánoce na CreepyShopu

Na CreepyShopu jsem začal prodávat novou knihu Petra Janečka Černá Sanitka: Znovu v akci. Zároveň jsem spustil vánoční předobjednávky triček Medooza – Club 27 do 1.12.2020.

Během listopadu jsem každý den třídil objednávky na CreepyShop.cz, protože přišlo víc objednávek než za celý rok a tím jsem splnil další z ročních cílů dokončit na CreepyShopu 500 objednávek.

Prosinec byl pro CreepyShop nejnáročnějším měsícem, protože jsem řešil dokončení přes 200 objednávek před Vánoci. Objednal jsem nové produkty, které dosud nebyly skladem. Také jsem vytvořil záložky, které budeme přidávat ke každé knize od nového roku.

Úklid před koncem roku

Na webu MirekRohlicek.cz jsem aktualizoval reference a vyšel rozhovor se mnou na webu Webspecialista. Navýšil jsem variantu VMS a utratil spoustu peněz za pluginy a šablony do WordPressu při Black Friday. A náš Opel Corsa překonal hranici najetých 150.000 Km.

Můj rok 2020 Vánoce Hradec Králové Záložky

Na XFace.cz jsem přidal nové nákrčníky, roušky a respirátory. Před Vánoci mi dodavatel psal, že mají nové vzory na skladě, tak jsme se domluvili a objednal jsem dalších 50 vzorů. Vše vyřešeno během týdne.

Před koncem roku jsem tradičně přeinstaloval Windows, změnil veškerá hesla a vylepšil zabezpečení. Se ženou jsme uklidili celý byt od podlah až po stropy a oslavili první společné Vánoce. Po svátcích nás čekal test na Covid, který vyšel negativně a tak jsme mohli strávit silvestr v Liberci u přátel.

Celoroční dřina

Během celého roku jsem vydal 49 dílů random podcastu bez střihu a poslední je v plánu na tento rok kde shrnu celý rok 2020. Natáčení podcastu každý týden byla velká výzva, ale splnil jsem ji poměrně obstojně.

Celý rok jsem spolupracoval s týmem WP-Admin. Dělal jsem správu webů, zrychlení, optimalizace, zabezpečení, odvirování ale i různé úpravy a opravy. Byl to pro mě opravdu náročný rok plný práce a záludných úkolů.

Pravidelně jsem cvičil 5x týdně a běhal na stroji, protože jedním z mých ročních cílů bylo dostat se z 90 Kg na 85 Kg. To se mi podařilo hned po svatbě, ale dovolená na Krétě mě dostala opět nad 85 Kg. Na konci roku jsem se pohyboval okolo 84 Kg, takže jsem cíl splnil.

Denně jsem sledoval trh s nemovitostmi okolo Hradce Králové a hledal výhodné nabídky. Bylo jich opravdu minimum, a když už se mi nějaká líbila, tak se prodej nakonec neuskutečnil. Ale díky dlouhodobému sledování trhu teď dokážu lépe posoudit výhodné nabídky.

Sledoval jsem Bitcoin, který se na začátku roku pohyboval okolo 7.000 USD a na konci roku překročil hranici 40.000 USD, což je největší nárůst za posledních několik let. Věřil jsem, že se to stane, ale ne tak rychle.

Můj rok 2020 Statistiky

Cíle roku 2020 – Vyhodnocení

 1. Mám 85 kg (Splněno)
 2. Mám manželku (Splněno)
 3. Fakturoval jsem víc než X00.000 Kč (Splněno)
 4. Vydělal jsem pasivně X0.000 Kč (Splněno)
 5. Na Youtube jsem natočil 50 podcastů (Chybí jen díl 50 – Shrnutí roku)
 6. Měl jsem přednášku na BarCampu (BarCamp byl zrušený – Covid)
 7. Spolupracoval jsem na CreepyConu (CreepyCon byl zrušený – Covid)
 8. Na CreepyShopu je 500 vyřízených objednávek (Nakonec jich bylo 600)
 9. Předělal jsem ParaWeb.cz na jinou šablonu (Nesplněno)
 10. Předělal jsem web Youtuberi.tv na WordPress (Splněno v únoru)
 11. Na DarkTownu je více než 600 článků (Splněno 31.12.20)

Splnil jsem 8 cílů z 11ti. 2 jsem nesplnil kvůli Covidu a 1 cíl jsem nesplnil, protože Paraweb neměl během roku 2020 takovou prioritu. Naopak jsem vytvořil 1 nový web a 1 e-shop, které jsem v plánu neměl.

10 cílů pro rok 2021

V novém roce chci pokračovat ve cvičení nejenom kvůli váze ale hlavně kvůli fyzické kondici. Mám v plánu dostat se pod 80 kg váhy. Dalším velkým životním krokem bude rodičovství, na které se už docela těším.

Během roku mám v plánu dělat WordPress weby a jejich údržbu. WordPress mě stále baví a mám se ještě co učit. Zároveň mým dalším cílem je natáčet 1x za měsíc WordPress podcast.

V roce 2021 se chci hlavně zaměřit na své 2 e-shopy, ke kterým jsem si dal poměrně vysoké finanční cíle. Bude to velká časová i finanční investice, ale určitě se vyplatí. V plánu mám také předělat ParaWeb.cz na novou šablonu, což byl jediný úkol, který jsem v minulém roce nestihl.

Mám v plánu vytvořit soukromou WordPress databázi návodů, scriptů, kódů a postupů, které už delší dobu používám, abych měl informace pohromadě a nehledal je vždy znovu na náhodných webech.

V plánu mám také překročit hranici 700 článků na DarkTown.cz s tím, že tato práce bude kompletně automatizovaná a do běhu magazínu budu zasahovat jen minimálně. Jako poslední cíl mám vydělat pasivně X0.000 Kč, což se mi minulý rok povedlo hlavně díky Google Adsence a affiliate.

Co mám na konci roku 2021?

 1. Mám 80 Kg
 2. Stal jsem se tátou
 3. Vydělal jsem víc než X00.000 Kč
 4. Vydal jsem 12 dílů WordPress podcastu
 5. CreepyShop udělal obrat X00.000 Kč
 6. Xface udělal obrat X00.000 Kč
 7. WPDB má 100 příspěvků
 8. ParaWeb.cz jede na šabloně Jannah
 9. DarkTown má více než 700 článků
 10. Vydělal jsem pasivně X0.000 Kč

Jsem zvědavý, co nám přichystá rok 2021 a jak se poperu s úkoly, které jsem si dal do plánu. A na závěr vám už jen popřeji úspěšný rok 2021.

Mirek Rohlíček

Ahoj, jsem Mirek a dělám KVALITNÍ weby na WordPressu od návrhu po realizaci. Často dělám i redesign, odvirování, zabezpečení, a zrychlování webů. Mám přesah do webdesignu, SEO a marketingu. V minulosti jsem prodával na Amazonu v USA a spolupracoval na Affiliate kampaních.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button