Osobní

Můj Rok 2019

Rok 2019

Je tu rok 2020 a to znamená, že je čas na shrnutí předchozího roku. Vybral jsem fotky do galerie na Facebooku jako každý rok, doplnil Instagram po delší době a přečetl si všechny předchozí roční shrnutí.

Nejenom, že jsem je všechny pročetl, ale také trochu upravil a přidal fotky, protože shrnutí z roku 2017 a 2018 jsem měl jen v Wordu. Nyní už ale máte možnost si přečíst na blogu všechny shrnutí od roku 2016.

V roce 2019 jsem hodně pracoval, jako v předchozích letech. Nebylo to ale tolik vidět veřejně, protože jsem pracoval na svém novém webu a blogu. Celý rok jsem se věnoval správě a vylepšování WordPress webů. Hodně jsem cestoval a sbíral zkušenosti na novém e-shopu.

Rok 2019 ve zkratce

Na začátku jsem měl 1 hlavní cíl. Potřeboval jsem nový web, protože stará verze už nebyla aktuální. Nemělo smysl ho upravovat, protože už mám mnohem větší zkušenosti, které chci do nového webu promítnout. Web jsem udělal a vše dopadlo podle představ. Na webu, logu a grafice jsem pracoval odhadem 400-500 hodin čistého času.

V lednu jsem spustil CreepyShop, na kterém prodávám knihy a aktuálně už i trička s potiskem. Vybrat ideálního dodavatele triček mi trvalo 11 měsíců. A 1.11.19 jsem spustil prodej Wizzoryho merche a trička s logem CreepyConu. Roční cíl jsem měl 100 objednávek a nakonec jich bylo 222.

Předělal jsem web Václava Beránka (Vberanek.cz) a pár dalších menších webů. Celý rok jsem spolupracoval s Wp-Admin a naučil se spoustu nových věcí. Jako tradičně jsem se zúčastnil WordCampu v Praze a v Brně a přednášel jsem na BarCampu v Hradci Králové o WordPressu.

Hodně jsem cestoval. Byl jsem 2x ve Švédsku, 2x v Dánsku, procestovali jsme i Brusel (Belgie) a podíval jsem se do Osvětimi v Polsku. Z cest mám opravdu hodně zážitků, které se nedají shrnout do jednoho článku.

Pravidelně jsem se snažil vylepšovat web DarkTown.cz, který běžel většinu roku automaticky, protože jsem autorům začal vyplácet provize za psaní článků. Spolupracoval jsem na CreepyConu, který byl mnohem povedenější, než první ročník a v roce 2020 bude ještě lepší.

To je ve zkratce asi vše. Ale má to ještě delší a detailnější verzi. Tu pravděpodobně čtu jenom já, abych si na konci roku zavzpomínal a popřemýšlel o svých prioritách.

Zima 2019 Nový start

Začátek roku jsem odstartoval spuštěním e-shopu CreepyShop.cz, na kterém jsem pracoval celý listopad a prosinec 2018. Práce se vyplatila a 1.1.2019 CreepyShop spatřil světlo internetového světa. Na rok 2019 jsem si dal do plánu cvičení, abych shodil svou váhu z 92 kg na 80 kg.

Během ledna jsem překročil hranici 800 odběratelů na Youtube a předělal web pro Václava Beránka Vberanek.cz. Na konci ledna přítelkyně odletěla na 3 měsíce pracovně do Švédska, takže jsem měl čas na práci.

V únor jsem sháněl dodavatele triček s potiskem pro CreepyShop. Vždy jsem si nechával vyrobit vzorek, abych vybral nejlepšího dodavatele. Není snadné sehnat kvalitního výrobce za dobrou cenu, ale nakonec se mi to podařilo… až v říjnu.

Jako tradičně jsem se zúčastnil WordCampu v Praze, kde jsem se setkal s kolegy z Wp-Admin. V březnu jsem si udělal výlet do Brna za Filipem (ZeptejSeFilipa), kde slavil 10.000 odběratelů na Youtube.

V březnu jsem prodal projekty, které mi zabíraly místo na hostingu a neměl jsem na ně čas. Weby Hustor.cz, Ytz.cz, CryptofeedCoin.com, CryptoFlow.cz, ReceptyOn.cz a Braino.cz jsem prodal, abych se mohl lépe soustředit na aktuální práci na webu.

Můj Rok 2019 1

Švédsko a Dánsko poprvé

Na konci března jsem odletěl do Švédska za přítelkyní. Ve Švédsku jsem byl 14 dní a během té doby jsme procestovali zajímavá místa. Byli jsme v Kodani (Dánsko) kde jsme viděli obdivuhodné stavby, vyhlídky, zvláštní čtvrtě, mlýny a malou mořskou vílu.

Ve Švédsku jsme prošli a projezdili město Göteborg, okolní ostrovy i přírodní parky. Udělali jsme si výlet do Stockholmu, který byl hodně zajímavý, ale za 2 dny se celý stihnout nedá. Dovolená utekla jako voda a já se musel vrátit zpět do ČR.

Můj Rok 2019 2

Jaro 2019 Kultura a nekultura

Na jaře jsem začal pracovat na zahradě a občas vypomohl bratrovi na stavbě. Na čarodejnice jsem vyrazil na Czarotek u Hradce. V květnu jsem byl na divadelním představení Hrdý Budžes, které bylo naprosto skvělé.

Když se začalo oteplovat, tak jsem byl na demonstraci proti problému s názvem Babiš. Na konci června jsem byl na festivalu Cultural Reggae Vibez. Byl to dost nostalgický zážitek, protože to bylo 10 let od doby, co jsem se zúčastnil festivalu poprvé.

V červnu jsem začal aktivně pracovat na webu CreepyCon.cz, kam jsem přidával nové sponzory, hosty, řešil objednávky a domluvil studentské filmy z FAMU. Vzalo to víc času, než jsem čekal, ale práce se vyplatila.

V polovině června jsem dosáhl na Youtube hranice 1000 odběratelů a 60.000 shlédnutí videí, i když jsem od začátku roku publikoval jenom jedno video. Je vidět, že lidé video návody sledují a stále pomáhají novým lidem.

Můj Rok 2019 3

Léto 2019 Na cestách

Na začátku července jsem byl na promoci mé přítelkyně a cestou zpět se mi stala autonehoda, ze které jsem vyvázl v pořádku, ale kufr auta dopadl špatně. Kufr jsme během následujících týdnů opravili a auto prošlo technickou. Hurá!

V létě jsme vyrážely na výlety po okolí a prošli jsme si centrum Hradce Králové, Pardubice a kostel s katedrálou sv. Barbory v Kutné hoře. Koncem července přítelkyně opět odletěla do Švédska ale tentokrát jen na 2 měsíce. 

V červenci jsem vyrazil s kamarády na párty (Space Picnic) a v srpnu jsem jel na jednodenní poznávací výlet do koncentračního a vyhlazovacího tábora v Osvětimi. Byl to silný zážitek, a člověk si na takovém místě uvědomí, že to největší zlo může být právě člověk.

V srpnu jsem jel tradičně na Vltavu do jižních Čech a netradičně s kamarádem místo s přítelkyní. Na ten výlet dlouho nezapomenu. Během 6ti hodin jsme prošli několikrát Český Krumlov v noci. Tohle musíme zopakovat i v roce 2020.

Během srpna jsem dokončil svůj web po stránce grafiky a struktury. Texty jsem dělal ve spolupráci s Alžbětou od Standy (StandaShow) a výsledek předčil má očekávání. Na konci srpna byl sraz StandaShow v Praze a konečně jsem poznal Standu i osobně.

Můj Rok 2019 4

Švédsko a Dánsko podruhé

Začátkem září jsem letěl znovu do Švédska za přítelkyní. Než jsem se stihl rozkoukat, tak jsme pluli trajektem do Dánska. Prošli jsme město Frederikshavn a další den jsme pokračovali do Skagenu, odkud jsme po pobřeží došli až k nejsevernějšímu bodu Dánska na soutok dvou moří.

Po pár dnech jsme se vrátili zpět do Göteborg, odkud jsme cestovali po dalších městech jako Varberg nebo Malmö, kde jsou opravdu monumentální stavby. Dovolenou jsme zakončili saunou a all you can eat pizza večerem v místní hospodě.

Můj Rok 2019 5

Po návratu jsem jel do Prahy na DIY karneval. A na konci září se konal CreepyCon 2019 v Oslavanech u Brna, na kterém jsem nemohl chybět. Tento ročník CreepyConu jsem si opravdu užil a poznal spoustu nových lidí. Afterpárty také nebyla špatná, až na ukřičenou Mínu.

Můj Rok 2019 6

Podzim 2019 Výsledky se dostavují

Na říjen jsem naplánoval víkendový výlet do Bruselu. Vytvořil jsem přesný plán, abychom toho viděli a stihli co nejvíc. Viděli jsme věznici, která vypadá jako hrad, evropský parlament, spoustu mrakodrapů, vítěznou bránu, katedrálu Notre-Dame de Laeken a japonskou zahradu.

Hlavním cílem cesty bylo Atomium, kde jsem požádal přítelkyni o ruku. Poslední den jsme si prošli město a hlavní náměstí v Bruselu, které je opravdu honosné a v postranních uličkách najdete obchody s čokoládou, které připomínají zlatnictví. 

Můj Rok 2019 7

Týden po návratu jsem vystoupil na BarCampu v Hradci Králové s přednáškou o WordPressu a uváděl další přednášející. Afterpárty byla opět více než parádní. O týden později jsem jel na WordCamp Brno, kde jsem se setkal s kolegy z Wp-Admin a viděl spoustu zajímavých přednášek.

1. listopadu jsem spustil prodej triček s potiskem na CreepyShopu. Díky tomu začaly chodit objednávky pravidelně. Během listopadu a prosince jsem prodal víc než za zbytek roku a to i díky spolupráci s Wizzorym, kterému jsem prodával merch. 

V prosinci jsem ladil poslední drobnosti na svém webu a připravoval ho ke zveřejnění. Oprášil jsem všechny své sociální sítě, vymazal zbytečnosti, vše vyčistil, aktualizoval informace a design jsem přizpůsobil podle nového webu. Díky tomu můžete vidět aktuální informace na Facebooku, Twitteru, Youtube, Instagramu, LinkedInu a Twitchi.

Na konci roku jsem byl na akci v Bělohradě, kde jsem si zahrál. Před samotným koncem roku jsem byl u kamaráda na lan párty, kde se hrál až do 6 ráno Quake, Warcraft 3 a Trackmanie, což pro mě byla velká nostalgie.

Rok jsme zakončili hrou CashFlow. A několik hodin po půlnoci jsem nasadil nový web na ostrou doménu a tím dokončil celoroční práci na webu MirekRohlicek.cz a blogu blog.MirekRohlicek.cz. V 6 hodin ráno jsem šel spát úplně vyřízený. Byl to opravdu vyčerpávající rok.

Můj Rok 2019 8

Plán na rok 2020

V roce 2020 mám v plánu pravidelně cvičit a naučit se pravidelně jíst, protože jsem s tím měl minulý rok docela problém. Musím se dát dohromady hlavně po fyzické stránce. Pracovních plánů na rok 2020 mám také hodně, protože chci své projekty dát do pořádku a optimalizovat.

Mám v plánu spolupracovat s Wp-Admin, ale také pracovat na svých projektech. Zaměřím se na zvýšení obratu na CreepyShopu, předělání webu ParaWeb.cz na novou šablonu a optimalizaci všech článků. A chci také předělat web Youtuberi.tv na WordPress.

Budu také spolupracovat na CreepyConu 2020 a rozvíjet dál magazín DarkTown.cz. V roce 2020 chci také nahrávat pravidelný podcast 1x týdně na Youtube, ve kterém budu shrnovat svoji uplynulou práci a další plány.

10 + 1 cílů pro rok 2020 (Co mám na konci roku 2020?)

 • Mám 85 kg
 • Mám manželku
 • Vydělal jsem víc než X00.000 Kč
 • Vydělal jsem pasivně X0.000 Kč
 • Na Youtube jsem natočil 50 podcastů
 • Měl jsem přednášku na BarCampu
 • Spolupracoval jsem na CreepyConu
 • Na CreepyShopu je 500 vyřízených objednávek
 • Předělal jsem ParaWeb.cz na jinou šablonu
 • Předělal jsem web Youtuberi.tv na WordPress
 • Na DarkTownu je více než 600 článků

No a jako poslední věc mi nezbývá, než vám popřát úspěšný rok 2020.

Edit 10.1.2020 Cíle roku 2020 – Vyhodnocení

 1. Mám 85 kg (Splněno)
 2. Mám manželku (Splněno)
 3. Fakturoval jsem víc než X00.000 Kč (Splněno)
 4. Vydělal jsem pasivně X0.000 Kč (Splněno)
 5. Na Youtube jsem natočil 50 podcastů (Chybí jen díl 50 – Shrnutí roku)
 6. Měl jsem přednášku na BarCampu (BarCamp byl zrušený – Covid)
 7. Spolupracoval jsem na CreepyConu (CreepyCon byl zrušený – Covid)
 8. Na CreepyShopu je 500 vyřízených objednávek (Nakonec jich bylo 600)
 9. Předělal jsem ParaWeb.cz na jinou šablonu (Nesplněno)
 10. Předělal jsem web Youtuberi.tv na WordPress (Splněno v únoru)
 11. Na DarkTownu je více než 600 článků (Splněno 31.12.20)

Splnil jsem 8 cílů z 11ti. 2 jsem nesplnil kvůli Covidu a 1 cíl jsem nesplnil, protože Paraweb neměl během roku 2020 takovou prioritu. Naopak jsem vytvořil 1 nový web a 1 e-shop, které jsem v plánu neměl. Vše se ale můžete dozvědět ve shrnutí roku: Můj Rok 2020.

Mirek Rohlíček

Ahoj, jsem Mirek a dělám KVALITNÍ weby na WordPressu od návrhu po realizaci. Často dělám i redesign, odvirování, zabezpečení, a zrychlování webů. Mám přesah do webdesignu, SEO a marketingu. V minulosti jsem prodával na Amazonu v USA a spolupracoval na Affiliate kampaních.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button