Osobní

Můj Rok 2018

Rok 2018

Jsem zpět po roce s klasickým reportem. Galerii fotek z roku 2017 jsem přidal na Facebook, přečetl jsem si článek Můj rok 2017 (když jsem zjistil, že ho mám jako soubor v počítači – nebyl veřejně na webu).

Není na webu z toho důvodu, že jsem svůj web ještě od minulého roku nepředělal. V tom případě je to priorita číslo 1 pro rok 2019. Je zvláštní číst plány z minulosti, když vím, jak to dopadlo a co vše jsem stihl nebo nestihl.

V tomto článku se můžete těšit na cestování, hromadu práce a zajímavých projektů a celkové zážitky z roku 2018. Moc věcí se nezměnilo, ale hodně jsem se zlepšil ve WordPressu a začal vzdělávat ostatní prostřednictvím videí.

Rok 2018 ve zkratce

Na začátku roku jsem si dal hlavní úkol. Točit 1 video týdně na Youtube a celý rok jsem to zvládal. I když se to nezdá, tak každé video zabralo v průměru 10-15 hodin. Za celý rok jsem natočil přes 50 videí a více než 30 streamů, než jsem dostal 2x strike. Aktuálně mám 789 odběratelů a skoro 40.000 shlédnutí na Youtube.

Svůj osobní web jsem celý rok odkládal, protože jsem pracoval na webech klientů. Za celý rok jsem udělal weby BernysPizza.cz, CryptoFeedCoin.com, CryptoFlow.cz, KartFace.cz, Fanclubhchk2007.cz, DelameOriginaly.cz a vlastní CreepyCon.cz a CreepyShop.cz.

Celý rok jsem se staral o web DarkTown.cz, kde je nyní 20 autorů a 282 článků. Koupil jsem projekt ParaWeb.cz a Paranormal.cz, které jsem sloučil do jednoho, který aktuálně obsahuje 300 článků.

Zúčastnil jsem se akcí WordCamp Praha a Brno. Na Barcampu v Hradci Králové jsem měl opět přednášku, tento rok na téma bitcoin a kryptoměny. Zúčastnil jsem se CreepyConu, pro který jsem dělal web a marketing.

V létě jsme s přítelkyní opět hodně cestovali po České republice. Jako každý rok jsme byli na Vltavě a na konci léta jsem letěl do Estonska za přítelkyní, která tam byla 2 měsíce na stáži. Celé Estonsko jsme procestovali a ještě jsme stihli Helsinky (Finsko).

Byla to hromada zážitků, které se nedají popsat slovy. Jde také o první rok, který bydlím v Hradci a starám se o zahradu. Je to rok plný progressu, cestování a práce. A teď si dáme tu delší verzi.

Zima 2018 – Práce, práce a zase práce

V zimě se nic extra nedělo. Hromada práce a občas nějaký ten výlet. Začal jsem natáčet na Youtube videonávody o bitcoinu a kryptoměnách. Vše jsem stříhal, připravoval a zvykal si na nový proces.

Koupil jsem do bytu novou lednici. Dělal web pro Hradeckou pizzerii BernysPizza.cz. A s odstupem času můžu říci, že to byla nejlepší pizzerie v Hradci Králové. (Edit 2019: BernysPizza v květnu 2019 ukončila podnikání).

Hodně jsem se zajímal o kryptoměny, které měly opravdu velký skok na začátku roku. Udělal jsem také web CryptoFeedCoin.com a CryptoFlow.cz. Později jsem začal pravidelně streamovat na Youtube o kryptoměnách.

S WordPressem pracuji každý den, tak jsem nesměl chybět na WordCampu v Praze, kde jsem taky poprvé osobně potkal Esyho, kterého jsem poznal díky Youtube a streamům.

Můj Rok 2018 1

Jaro 2018 – Rekreace je potřeba

Na jaře začalo vše kvést, a proto jsem se musel začít starat o zahradu. Byl jsem v Opavě, kde jsme oslavili 1. rok firmy Wp-Admin. Pořídil jsem si další monitor, abych byl efektivnější při práci. A byl to dobrý krok.

Byl jsem na první párty s kamarády, která byla v bývalé podzemní továrně na výrobu motorů do tanků. Extrém co? A jako každý rok, už od roku 2009, jsem byl v Hořicích na festivalu Cultural Reggae Vibez.

V dubnu jsme začali plánovat CreepyCon 2018. Měl jsem na starosti vytvořit web, udělat design, nastavit proces prodeje vstupenek a marketingovou strategii. Byla to opravdu hromada práce, ale ty zkušenosti jsou k nezaplacení.

Můj Rok 2018 2

Cestování po republice

Udělali jsme si trasu směr Plzeň a když jsem viděli něco zajímavého poblíž, tak jsme se zastavili, a stihli jsme toho celkem dost. Zastavili jsme se na zámku Liblice, v Mělníku, vyšli jsme na horu Říp, prošli zámek Nelahozeves a Veltrusy.

Ještě ten večer jsme stihli zříceninu Okoř a přespávali jsme v JunkTownu. Jde o bývalou raketovou základnu u Prahy, kde jsem před 6 lety poznal svou přítelkyni na FreezeFestu. Nyní se na tom místě pořádá akce s názvem JunkTown. Za tu dobu se to místo hodně změnilo.

Další den jsme jeli na Křivoklát, kde probíhalo natáčení pohádky Kouzelník Žito, dál jsme vylezli na hrad Točník, prošli jsme si Plzeň a navštívili klášter v Kladrubech. Cestou zpět jsme se zastavili v Horšovském Týnu, v klášteře Chotěšov a na zřícenině Žebrák.

Můj Rok 2018 3

Léto 2018 – Makám jako šroub

Na začátku léta jsem byl na párty u Hradce Králové. Byli jsme pár dní v Telči a navštívili Zoo v Jihlavě a zámek v Telči. Jako tradičně jsme vyrazili na Vltavu, ale kvůli špatnému počasí jsme trasu dojeli o den dřív, prošli jsme si Český Krumlov a jeli domů okolo Temelína.

Dokončil jsem web KartFace.cz. Během celé doby jsem stále pracoval na webu CreepyCon.cz a sledoval nové registrace na akci. Zároveň jsem stále hledal nové autory pro DarkTown.cz a překonali jsme hranici 200 článků.

Koupil jsem weby ParaWeb.cz a Paranormal.cz, které jsme spojil do jednoho projektu. Články z webu Paranormal jsem přesunul na ParaWeb.cz a udělal nové logo projektu. Také jsem si opět po půl roce zahrál na akci kamarádů ve starém lomu.

Od srpna byla přítelkyně v Estonsku na Erasmu, tak jsem se hodně soustředil na práci. Během té doby jsem dělal na webu Fanclubhchk2007.cz pro fanoušky hokejového týmu v Hradce Králové.

Můj Rok 2018 4

Estonsko

Koupil jsem si nový notebook na cesty, protože na začátku září jsem odletěl do Estonska za přítelkyní. Celé Estonsko jsme procestovali autobusem, protože je celkem malé.

Byli jsme několikrát u moře a ve městech Tallin, Tartu, Narva, Parnu, Viljandi, Rakvere a také jsme pluli trajektem do Helsinek na jeden den. Bylo to opravdu hodně zážitků, ale i nová zkušenost se spolubydlením přes Airbnb, které můžu vřele doporučit.

Můj Rok 2018 5

Na konci září se konal CreepyCon, kterého se zúčastnilo přes 300 návštěvníků a poznal jsem hromadu nových lidí z české creepypasterské scény a zároveň jsme během CreepyConu s přítelkyní byli na svatbě o 100km dál. „Příští rok si to musím zařídit lépe.“

Můj Rok 2018 6

Podzim 2018 – Zbavuji se nepotřebného

Kryptoměny stále padají, a tak jsem vše dal na hardware peněženku Ledger Nano S a od té doby jsem kryptoměny neřešil. Na konci roku Bitcoin spadl pod 3000 dolarů za 1 BTC, takže bylo lepší to nevidět.

Zúčastnil jsem se jako přednášející BarCampu v Hradci Králové a přednášel jsem o Bitcoinu a kryptoměnách. Bohužel zájem nebyl tak vysoký jako minulý rok, když Bitcoin rostl. BarCamp byl super a poznal jsem nové lidi a organizátory na after párty.

O týden později jsem byl na WordCampu v Brně, který byl zajímavý, ale pražskému se zatím bohužel nevyrovnal. O další týden později jsem opět jel do Brna na školení o sociálních sítích Youtube, Facebook, Instagram.

Celý listopad a prosinec jsem dělal na novém e-shopu CreepyShop.cz, který jsem spustil 1.1.2019 a obsahuje affiliate produkty, knihy a pohlednice z CreepyConu s tématikou hororů, creepypast a záhad. Nechal jsem si také poslat první vzorky triček s potiskem loga DarkTownu.

Můj Rok 2018 7

Když jsem připravoval plán na rok 2019, tak jsem se rozhodl, že prodám projekty, na které nemám čas: Hustor.cz, Ytz.cz, CryptoFeedCoin.com, ReceptyOn.cz a Braino.cz.

Toto vše jsou projekty, které mi na hostingu zabírají místo a chci se raději zaměřit aktivněji na běžící projekty, než spouštět stále nové. V prosinci se také hodně řešil problém Babiš, a proto jsem byl na demonstraci v Hradci Králové.

No a na konci roku jsem si opět zavzpomínal na předchozí rok, vybral fotky, udělal kalendář, plánoval pracovní, ale i osobní život, zbavoval se zbytečností, ale hlavně jsem napsal tento článek.

Plány na rok 2019

Když na to tak zpětně koukám, tak za sebou mám opravdu hromadu práce a ještě větší hromadu před sebou. V roce 2019 mám několik priorit. Chci si dát do pořádku svůj životní a pracovní styl, abych byl efektivnější a začnu věci automatizovat.

Na konci roku chci mít 80 kg z aktuálních 92, a proto budu pravidelně cvičit. Jako první chci udělat hlavně svůj nový osobní web a revidovat na něm obsah. Pravidelně budu udržovat DarkTown a CreepyShop, kam přibudou i další produkty, a upravím kompletní design webu ParaWeb.cz.

Stále se chci zlepšovat v práci s WordPressem a spolupracovat s týmem WP-Admin. Občas udělám video nebo stream na Youtube, ale není to prioritou.

Přeji vám všem úspěšný rok 2019. A hodně štěstí a zdraví.

Další shrnutí roků:

Mirek Rohlíček

Ahoj, jsem Mirek a dělám KVALITNÍ weby na WordPressu od návrhu po realizaci. Často dělám i redesign, odvirování, zabezpečení, a zrychlování webů. Mám přesah do webdesignu, SEO a marketingu. V minulosti jsem prodával na Amazonu v USA a spolupracoval na Affiliate kampaních.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button