Osobní

Můj Rok 2017

Rok 2017

Právě jsem dočetl článek, jaký byl můj rok 2016, abych zavzpomínal. Vybral jsem fotky do alba na Facebook, které jsem nafotil v roce 2017 a je začátek roku 2018. To znamená, že je ten pravý čas na zhodnocení roku 2017.

Rok 2017 přinesl opět obrovskou změnu v mém životě a myslím, že poměrně pozitivní. Hodně jsem pracoval, cestoval, zkoušel a testoval nové věci. Zdokonaloval jsem se ve WordPressu, grafice a dokonce i ve svém projevu prostřednictvím Youtube videí.

Rok 2017 ve zkratce

Na začátku roku jsem se hodně věnoval testování live streamů na Facebooku a vzdělávání lidí jejich prostřednictvím. Takových streamů jsem udělal přes 100. Napsal jsem desítky článků o podnikání na Amazonu, plánování, WordPressu a marketingu.

Později jsem začal natáčet videa a streamovat na Youtube. Plánoval jsem jeden velký projekt, který se změnil v něco naprosto jiného a momentálně můžete vidět první střípky na mém youtube kanálu Mirek Rohlíček. (Edit 2019: Videa o tom projektu jsem smazal a projekt prodal.)

Světlo světa spatřil můj zkracovač URL odkazů YTZ.cz a v červnu online magazín DarkTown.cz. Poprvé jsem se podíval do Chorvatska, které bylo naprosto super a opět na Slovensko do termálních lázní.

Ke konci roku jsme se s přítelkyní přestěhovali do Hradce Králové, kde jsem měl na BarCampu 2017 svou první veřejnou přednášku. Skončil jsem s Amazonem a naopak jsem se začal zajímat o Bitcoin a kryptoměny. No a teď vše postupně.

Zima 2017 – Rozjezdy pro hvězdy

V předchozím shrnutí Můj Rok 2016 jsem psal, že se chci zaměřit na pomoc lidem v tématech, jako je marketing, WordPress a Amazon prostřednictvím videí a streamů na Facebooku a Youtube.

Streamoval jsem 1x týdně na Facebooku na téma WordPress, plánování, Amazon a procházel jsem i kapitoly v mém e-booku úspěšný web. Tempo jsem bohužel neudržel a po 3 měsících jsem přestal streamovat.

Určitě jste ale nevěděli, že jsem si v březnu založil nový youtube kanál, abych testoval různé funkce youtube jako streamy, střih, grafika a propagace videí. Jak se říká, zkušenost je nejlepší učitel.

Na Youtube jsem natáčel tématická videa a streamoval hry. Díky tomu jsem také získal 2 klienty na produktová videa (DesignoveZidle a DarBox). Zároveň jsem pokračoval s podnikáním na Amazonu a připravoval nový produkt. Už jsem se ale Amazonu nevěnoval tak aktivně jako dřív.

V zimně občas nějaké to lyžování a také jsem byl na WordCampu 2017 v Praze. Od začátku roku jsem také spolupracoval s týmem Wp-Admin.

Můj Rok 2017 1

Jaro 2017 – Konec a začátek

Na jaře jsem plánoval obrovský projekt s názvem Braino. Udělal jsem logo, web, grafiku, intro do videí a další. Jediné co chybělo, byl hodnotný obsah. Pracoval jsem na tomto projektu několik měsíců, ale nakonec jsem si uvědomil, že nechci prezentovat projekt, ale svou práci. Tento projekt je tedy pohřbený.

Také jsem skončil s podnikáním na Amazonu. K ukončení jsem měl mnoho důvodů. Například stálé řešení problémů s podporou Amazonu. Dalším důvodem byla konkurence a stálé investice do reklamy. Nakonec se mi podnikání na Amazonu už nevyplácelo finančně ani časově, tak jsem celé podnikání na Amazonu prodal za cenu zboží na skladě.

Vytvořil jsem vlastní URL zkracovač YTZ.cz a předělal celý web Hustor.cz, na který jsem plánoval příspěvky na půl roku dopředu na webu i Faceboku. To se mi bohužel moc nevyplatilo a dnes zvažuji, že tento projekt prodám.

V Červnu jsem spustil online magazín se zaměřením na horor a creepypasty (děsivé příběhy) s názvem DarkTown.cz. Sháním nové autory a pravidelně optimalizuji všechny články pro vyhledávače. Nyní je na webu přes 12 redaktorů a 110 článků.

Když se oteplilo, tak jsem si nenechal ujít festivaly Breakfest 2017 a Cultural Reggae Vibez 2017. Také jsem trochu vylepšil můj počítač novou základní deskou, RAM, procesorem a grafikou, abych zvládal streamy na Youtube a Facebooku v nejlepší kvalitě.

Můj Rok 2017 2

Léto 2017 – Cestujeme

Jak lépe trávit léto než cestováním? Poprvé jsme se s přítelkyní podívali do Chorvatska. Konkrétně do Duce Luka u Omiše. Z téhle dovolené mám spoustu skvělých zážitků a vzpomínek, které se těžko popisují.

To se musí prostě zažít. Krásná pláž, skvělá krajina a hory, projížďka lodí na okolní ostrovy, výlety do hor, skvělé vyhlídky, čisté moře a spoustu dalších věcí. Co víc si může člověk přát?

V srpnu jsme plánovali vyrazit na Vltavu do jižních čech jako v minulých letech, ale počasí nám bohužel nepřálo. Tak jsme změnili plány a jeli jsme do termálních lázní na Slovensko.

Znáte ten pocit, když nevíte, co s penězi? Nebojte, já taky ne. Když jsme se s přítelkyní chtěli stěhovat do Hradce Králové, tak jsem hledal pronájmy a prodej nemovitostí. Naskytla se jedna zajímavá nabídka, tak jsem koupil menší pozemek v zahrádkářské kolonii.

V září jsem udělal svou první větší investici do Bitcoinu, když měl hodnotu zhruba 98.000 Kč a přestěhovali jsme se s přítelkyní do Hradce. O bitcoin jsem se začal víc zajímat a investoval jsem i do jiných kryptoměn.

Léto jsem uzavřel DIY karnevalem v Praze. Tento rok bylo téma: Boj proti xenofobii. Opět nepopsatelný zážitek, který skončil ještě lepší after párty. Kdo tohle nezažil, tak neví. Rozhodně to ale není pro každého.

Můj Rok 2017 3

Podzim 2017 – Učím se a učím

V Hradci jsem se ještě nestačil zabydlet a byla přede mnou obrovská výzva. Barcamp Hradec Králové 2017, na kterém jsem měl svou první veřejnou přednášku o možnostech online podnikání.

Obrovská tréma mě ale nezastavila a přednášku jsem úspěšně zvládl. Přednášet v učebně, ve které bylo přes 70 lidí, byl úplně nový zážitek. Za tuhle zkušenost jsem ohromně rád a byla to pro mě velká výzva.

Další akcí byl první ročník WordCampu v Brně, který byl podstatně menší než ten v Praze, ale určitě stál za to. Šlo o směsici českých a slovenských přednášejících. A opět jsem se potkal s kolegy z Wp-Admin.

Po WordCampu jsem se stavil pro knihu 13 děsivých těstovin u autora Marka Veverky a prokecali jsme asi 3 hodiny a v roce 2018 budeme společně plánovat velkou komunitní akci pro fanoušky hororu.

O několik týdnů později jsem absolvoval další cestu do Brna na seminář DejMiLajka, který byl super jako většina Filipovy práce. Pokud se zajímáte o marketing, tak se podívejte na youtube kanál ZeptejSeFilipa.

Svoji tvorbu na Youtube jsem po půl roce streamování dostal o několik levelů výš. Abych se nemusel za kvalitu videí stydět, smazal jsem většinu starších videí a záznamů streamů, které trvaly někdy i 6-8 hodin.

Udělal jsem novou grafiku pro celý Youtube kanál, nové náhledové obrázky, logo, barvy, overlaye, čekací stránky a zkrátka veškerou grafiku. Během roku jsem si vytvořil takové menší studio.

Koupil jsem akustickou pěnu, kvalitní webkameru Logitech c920 a led světla. K vánocům jsem si udělal radost novým mikrofonem RODE NT USB. A na konci roku jsem si zhruba po třech letech zahrál na akci kamarádů.

Můj Rok 2017 4

Na závěr si můžeme připomenout, jaký měl Bitcoin v prosinci nárůst. Když jsem nakupoval, tak cena za 1 BTC byla 98.000 kč. Na konci roku byla cena přes 320.000 kč. Proto jsem u grafů a různých analýz strávil poměrně hodně času.

Mám v plánu hodně věcí, na kterých momentálně pracuji a uvidím, jak se mi je podaří zrealizovat během roku 2018. Celý rok jsem také spravoval a staral se o desítky WordPress webů a hodně se zlepšil ve zrychlování, zabezpečení, odvirování a různých úpravách WordPress webů.

Plány na rok 2018

V roce 2018 se chci dál věnovat hlavně WordPressu, grafice a marketingu. Rozhodně zůstanu v kryptoměnách, které jsou hodně zajímavé a během roku 2018 chci také předávat své zkušenosti z oblasti kryptoměn.

Další z věcí, na které se chci soustředit je Youtube tvorba a vzdělávání. Momentálně předělávám svůj osobní web na novou šablonu. Chci udělat revizi všech starších příspěvků a chci dělat pravidelnou profesionální práci v oblasti vzdělávání a online podnikání.

Cílem je vytvořit komunity lidí, kteří podnikají online a vzájemně si pomáhají. Jak se mi to bude dařit, je zároveň i na vás a vaší aktivitě. Budu se snažit budovat své jméno jako svou hlavní značku. Nepůjde to rychle, nebude to snadné, ale nikdo jiný to za mě neudělá.

Přeji vám všem úspěšný rok 2018. A hlavně to zdraví.

Další shrnutí roků:

Mirek Rohlíček

Ahoj, jsem Mirek a dělám KVALITNÍ weby na WordPressu od návrhu po realizaci. Často dělám i redesign, odvirování, zabezpečení, a zrychlování webů. Mám přesah do webdesignu, SEO a marketingu. V minulosti jsem prodával na Amazonu v USA a spolupracoval na Affiliate kampaních.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button