WordPressZdroje

Kde koupit WordPress šablony?

WordPress Šablony

Jak fungují a kde najít free šablony nebo koupit prémiové. Najdete zde 16 zdrojů, na kterých můžete najít svou ideální šablonu.

WordPress šablona je jednou z nedílných součástí každého WordPress webu. Podle toho, jakou si vyberete šablonu, takovou strukturu bude mít váš web. Pokud si tedy nechcete nechat naprogramovat vlastní šablonu.

Podle mě je ovšem lepší koupit již vytvořenou šablonu. Výběr je opravdu velký. Hotová šablona má především tu výhodu, že je levnější než tvorba vlastní šablony.

Cena ale záleží hlavně na složitosti webu. Další výhodou je rychlost. Díky tomu, že použijete již hotovou šablonu můžete mít postavený web klidně i za jeden den. Pokud už máte web naplánovaný.

Jak vybrat šablonu?

Je několik faktorů, podle kterých vybírám šablony. První faktor je design, vzhled a celková struktura šablony. Dále musíte hledat podle podporovaných vlastností a funkcí.

Pokud chcete eshop, šablona by měla podporovat Woocommerce. Nebo vícejazyčný web? Šablona by měla podporovat WPML. A dnes by měla každá šablona být responzivní (Přizpůsobená pro mobilní zařízení).

kde koupit wordpress šablony
Uživatelé na weby chodí průměrně v 60% přes mobil

Dále vybírám podle Hodnocení šablony, data poslední aktualizace a podpory pro šablonu. Až na posledním místě se rozhoduji podle ceny. Protože většina šablon se pohybuje okolo 50 dolarů. To není tak velká investice do dobré WordPress šablony.

WordPress Šablony Zdarma

WordPress šablony se dají získat i zdarma. Většinu takových šablon můžete najít v hlavním repozitáři wordpressu na wordpress.org. V tomto článku najdete i další zdroje šablon zdarma, které můžete použít pro svůj web.

WordPress.org

Jde o hlavní repozitář wordpressu. Zde můžete najít mnoho pluginů i šablon zdarma. Tyto šablony nejsou většinou moc dobře vizuálně zpracované, ale svojí funkčností a rychlostí mnohdy předčí prémiové šablony z různých digitálních obchodů. Většinou tyto šablony mají možnost rozšíření o další funkce nebo vzhled za pár desítek dolarů.

kde koupit wordpress šablony
Hlavní WordPress repozitář obsahuje šablony a pluginy zdarma

Prémiové WordPress šablony

Prémiové wordpress šablony mají několik výhod oproti šablonám zdarma. Jde především o velkou možnost výběru z různých šablon. Šablony můžete koupit zhruba za 20-80 dolarů. Prémiové šablony jsou mnohem lépe graficky zpracované.

Některé poskytují i snazší práci s šablonou díky tomu, že mají nějaký builder nebo frontend editor, na kterém dokáže postavit web i úplný začátečník.

Většina šablon má také předpřipravené demo stránky, které si můžete naimportovat a dále jen upravit vzhled. Tím můžete ušetřit spoustu čau.

Kde koupit WordPress šablony?

Shrnu krátkým popisem několik online tržišť. Šablony hledám většinou na těchto třech prvních stránkách:

Themeforest

Theme Forest je největší online tržiště, na kterém najdete šablony nejen na WordPress, ale i na jiné redakční systémy nebo HTML a CSS šablony.

Theme Forest patří pod společnost Envato, kde najdete veškerý komerční digitální obsah. Najdete zde šablony, pluginy, nakódované funkce v různých programovacích jazycích. Jsou zde i různé znělky, videa, intra a grafické šablony a covery.

S Theme Forest mám dobrou zkušenost. Dají se zde najít opravdu kvalitní šablony a za skvělou cenu. Obyčejné šablony jsou zde zhruba za 30 dolarů a ty kvalitnější za 60 dolarů. Ceny jsou udávané bez daně.

kde koupit wordpress šablony
Themeforest je největší online digitální tržiště

Elegantthemes

Na Elegant Themes můžete koupit balíček 88 šablon a 6ti pluginů za skvělou cenu 89 dolarů na rok nebo 249 dolarů jako jednorázovou částku a nic víc už nikdy nebudete platit. Je to opravdu skvělá nabídka.

Tento balíček mám sám zakoupený a aktivně využívám skvělé šablony Divi a Extra. Z pluginů Divi builder a Bloom na kontaktní formuláře, který mám i zde na webu. Není zde bohužel takový výběr jako na Theme Forest, kde jsou tisíce šablon.

Šablona Divi a licence ElegantThemes má obrovskou výhodu v tom, že šablona se dá snadno přizpůsobit díky divi builderu a licence se dá použít pro více webů.

kde koupit wordpress šablony
ElegantThemes nabízí šablonu Divi, Extra + dalších 90 šablon

Codester

Codester je podobné tržiště jako Envato. Najdete zde šablony, pluginy a různé scripty a kódy nejen do WordPressu, ale i do jiných redakčních systémů, jako je Jomola, Prestashop nebo Shopify. Dále zde můžete najít grafické návrhy pro animace, loga, intra a podobně.

Codester je svým rozsahem mnohem menší než ThemeForest. Konkrétně pro WordPress zde najdete k dnešnímu dni 126 šablon, které se pohybují v cenové relaci zhruba od 20 dolarů do 50 dolarů. Je zde však hodně předpřipravených šablon pro různé CMS nebo mobilní aplikace.

Themesnap

Toto tržiště se zaměřuje především na šablony na WordPress (454 šablon), Drupal (120 šablon) a Jomola (331 šablon). Mimo jiné se zde dají koupit i HTML, CSS šablony a grafické (PSD) šablony pro photoshop.

Themeisle

ThemeIsle funguje stejně jako ElegantThemes. Za jednorázový poplatek získáte možnost využívání celého balíčku šablon, anebo pluginů. Ceny začínají na 99 dolarech za roční členství s podporou a aktualizacemi.

Mojomarketplace

Jde o jedno z větších digitálních tržišť, které se specializuje především na šablony pro různé redakční systémy, ale jsou zde i pluginy, grafické šablony a různé nástroje.

Templatemonster

Templatemonster je velké digitální tržiště šablon na WordPress, Magento, Jomola, Prestashop nebo nakódované HTML šablony. Toto tržiště je obsáhlé a nabízí velice přehlednou filtraci šablon, které jsou seřazené podle účelu, pro který jsou určeny nebo barvy. Šablony jsou zde o něco dražší než na jiných tržištích.

Wpeden

Wpeden je jedno z menších tržišť, na kterém naleznete zhruba 50 pluginů a 50 šablon, z nichž jsou některé zdarma. Na blogu najdete i zajímavé tipy a triky.

Athemes

Na AThemes můžete najít pouze 26 šablon a 18 z nich si můžete stáhnout i ve free verzi. Na webu jsou také návody, jak nainstalovat na váš web demo obsah a dále postupně upravovat. Sám mám s těmito šablonami zkušenost a dá se na nich vytvořit velice hezký web i zdarma.

Mioweb

Mioweb je česká šablona, pomocí které si může vytvořit web i naprostý začátečník. Celková manipulace je hodně jednoduchá a při zakoupení licence získáte i návody zdarma. Větší část tvorby na webu probíhá na frontendu (v builderu), takže vidíte, jaké změny jste udělali. Jedná se však o jednu z nejdražších šablon, které jsou na trhu.

kde koupit wordpress šablony
Moweb je pro absolutní začátečníky, kteří si chtějí web naklikat

Ještě zde uvedu několik zdrojů, kde sehnat šablony nejen pro WordPress. Jak jsem již psal. Výběr je opravdu velký.

Další zdroje, kde koupit WordPress šablony:

Pokud plánujete web na WordPressu, tak je potřeba vše připravit, abyste věděli pro koho web tvoříte. To se můžete dočíst v článku, Jak plánovat Web.

Mirek Rohlíček

Ahoj, jsem Mirek a dělám KVALITNÍ weby na WordPressu od návrhu po realizaci. Často dělám i redesign, odvirování, zabezpečení, a zrychlování webů. Mám přesah do webdesignu, SEO a marketingu. V minulosti jsem prodával na Amazonu v USA a spolupracoval na Affiliate kampaních.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívej se
Close
Back to top button