MarketingAmazon

Jak začít podnikat na Amazonu?

Jak začít podnikat?

Toto je první část se série, jak začít podnikat na Amazonu. Cesta to určitě není jednoduchá ale jde o podnikatelskou příležitost. V jednom z předchozích článků jsem již popisoval, jak funguje Amazon Byznys.

Máte dost času a peněz?

Pokud se rozhodujete, jestli do podnikání na Amazonu jít nebo ne, je důležité objektivně zvážit, jestli máte dostatek času a peněz na toto podnikání.

Amazon je jistě skvělou šancí, jak vydělávat z domova, ale určitě to není zadarmo. Je důležité Amazonu, věnovat spoustu času a nemalé investice ostatně jako každému jinému podnikání.

Pokud jste ten typ člověka, který po práci přijde domů, pustí si televizi a nic jiného ho nezajímá, tak Amazon raději ani nezkoušejte. Můžete přijít nejen o spoustu peněz, ale i o čas.

Kolik potřebujete času a peněz?

Naopak pokud chcete začít nějaké své podnikání od začátku a jste ochotni tomu věnovat svůj volný čas, směle do toho. Na začátku vám toto podnikání může zabrat cca 2-4 hodiny denně, ale časem se to zlepší.

Musíte také investovat peníze do výroby zboží, tvorby webu a grafiky, marketingu a skladování. Tyto částky se mohou pohybovat od 50.000 až do 300.000 Kč a více. Především musíte mít pevnou vůli a nevzdávat se po prvním neúspěchu, který vás potká. A věřte mi, že vás potká.

Mohou nastat nějaké problémy?

Při podnikání na Amazonu narazíte na spoustu problémů. Problémy s kvalitou zboží od dodavatelů, problémy s dopravou, ztrátou zboží a další, které vás mohou na cestě Amazonem potkat.

Na druhou stranu je to velká příležitost, jak si vybudovat svou finanční a časovou svobodu v řádech několika let.

Je podnikání na Amazonu jednoduché, jak popisují kampaně?

Mnoho lidí, kteří vstoupili do různých online kurzů, naletěli na klamavé informace, jak je všechno jednoduché a jak začít podnikat na Amazonu dokáže každý. Většina bohužel nebyla připravená na to, co je potřeba dělat pro úspěch.

Problém není v kurzech. Největší problém je v tom, jak jsou podobné kurzy propagované, a také ve lhaní ohledně celkové problematiky na Amazonu.

Mnoho Amazon „guru“ dokáže skvěle namotivovat, ale realita je jinde. Kvůli tomuto problému jsem napsal i svůj nejčtenější článek na blogu „Pravda o podnikání na Amazonu“.

pravda o podnikání na amazonu jak začít podnikat

Lidé, kteří začali na Amazonu prodávat byli připraveni na to, že dostanou všechny informace hned a ty jim pomohou snadno zbohatnout. Účastníci kurzů byli obrovsky namotivovaní a při prvních problémech jejich motivace klesla, protože vše nešlo podle plánu, který byl prezentován při propagaci kurzů.

Mohu začít podnikat i bez kurzu?

Sám jsem prošel několika kurzy a s klidným srdcem vám mohu říci, že informace, které jsem se dozvěděl, jsou všude na internetu a není tak těžké je najít.

Takže pokud chcete začít podnikat na Amazonu, začněte googlit a máte hodnotnější a aktuálnější know-how než kdokoli z nějakého kurzu, kdo nesleduje aktuality.

Amazon je podnikání jako každé jiné

Je potřeba do něj investovat svůj čas a peníze, aby rostlo. Pokud na podnikání na Amazonu nemáte čas, tak raději investujte do něčeho jiného, protože by to pro vás byly jenom vyhozené peníze.

Dobrá rada na závěr

Na podnikání na Amazonu nebo i všeobecně na podnikání si nepůjčujte peníze. Podnikání je obrovské riziko a u Amazonu to platí dvojnásob, protože jde o cizí platformu, která vám může zastavit prodej ze dne na den. Je to obrovské riziko.

V další části si řekneme, jak vybrat produkt pro podnikání na Amazonu. Výběr produktu je nejdůležitější část a je důležité vybrat TOP produkt dle určitých kritérií.

Série článků Podnikání na Amazonu:

 1. Jak začít podnikat na Amazonu?
 2. Jak vybrat produkt pro podnikání na Amazonu?
 3. Jak vytvořit vlastní značku produktů?
 4. Jak najít a komunikovat s dodavatelem?
 5. Registrace prodejní centrály na Amazonu
 6. Jak vytvořit Prodejní stránku na Amazonu
 7. Jak vyrobit a dopravit zboží do Amazonu
 8. Jak na Amazon Recenze?
 9. Zákaznická podpora na Amazonu
 10. Marketing a Reklama na Amazonu
 11. Firma a Daně na Amazonu

Pokud máte nějaké konkrétní dotazy, tak můžete psát do komentářů nebo se připojte k ostatním prodejcům na Amazonu do skupiny na Facebooku Podnikání na Amazonu.

Mirek Rohlíček

Ahoj, jsem Mirek a dělám KVALITNÍ weby na WordPressu od návrhu po realizaci. Často dělám i redesign, odvirování, zabezpečení, a zrychlování webů. Mám přesah do webdesignu, SEO a marketingu. V minulosti jsem prodával na Amazonu v USA a spolupracoval na Affiliate kampaních.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button