WordPressNávodyVidea

Jak Vybrat Doménu?

Co je doména a jak vybrat doménu?

Začneme úplně od začátku a to internetovou doménou. Doména je vlastně adresa, na kterou můžete umístit svůj web. Víte, že existují národní a generické domény? Víte, že doména může obsahovat pouze 63 znaků? Víte jak fungují domény společně s hostingem a webem?

Vše si prakticky a jednoduše popíšeme ve videu. U domén platí pravidlo: Kdo dřív přijde, ten dřív mele. To znamená, že když někdo má koupenou doménu, tak ji už nikdo jiný koupit nemůže. Všechny domény a majitelé domén se zaznamenávají do registrů, kde si informace můžete dohledat.

Ve videu si řekněme pár základních zásad, jak vybrat doménu správně. Měla by být krátký, jednoduchá na zapamatování, snadno vyslovitelná a další doporučení už ve videu.

Kde registrovat domény?

  • Wp-Hosting – Hosting specializující se na WordPress
  • Český Hosting – Hosting s jednoduchou a přehlednou administrací
  • Wedos – Zde doporučuji pouze registrovat domény kvůli ceně (Hosting není příliš kvalitní)

Můžete využít i jiné registrátory domén. Doporučuji registrovat domény tak, kde máte hosting (Ušetří vám to starosti). Nicméně to není žádnou překážkou a je možné mít registrované domény na jednom místě a hosting provozovat jinde. Doména se ale musí nasměrovat na hosting pomocí DNS záznamů.

WordPress návody pro začátečníky:

Jak na tvorbu WordPres webu?

Mirek Rohlíček

Ahoj, jsem Mirek a dělám KVALITNÍ weby na WordPressu od návrhu po realizaci. Často dělám i redesign, odvirování, zabezpečení, a zrychlování webů. Mám přesah do webdesignu, SEO a marketingu. V minulosti jsem prodával na Amazonu v USA a spolupracoval na Affiliate kampaních.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button