NávodyAmazon

Jak nastavit prodejní účet na Amazonu?

Prodejní účet na Amazonu

V minulém článku jsem vám ukázal, jak založit prodejní účet na Amazonu. Nyní vám ukáži základní nastavení prodejní centrály, aby byla připravena na zalistování vašeho prvního produktu. Ukáži vám například, jak aktivovat službu FBA a přidat bankovní účet pro příjem výplat.

Co je Fulfillment by Amazon (FBA)

Služba FBA umožňuje uskladnění a distribuci vašich produktů ze skladu k zákazníkům. Vaším úkolem je tedy vyrobit zboží a poslat do příslušného skladu Amazonu. Od té doby už nemusíte produkty nijak řešit a můžete se soustředit čistě na prodej a marketing.

Jak to chodí ve skladu Amazonu, můžete vidět v tomto ukázkovém videu.

Amazon si za tuto službu pochopitelně účtuje poplatky, které se odvíjí od velikosti a váhy produktů. Pro představu výše poplatků zde uvedu jednoduchý příklad. Máte produkt, který je velký 20x15x2cm a váží 200 gramů.

Tento produkt spadá do kategorie SMALL a poplatky za službu FBA jsou zhruba 5 dolarů za prodaný kus. Více o službě FBA si můžete přečíst přímo v prodejním účtu. Nyní už jdeme na samotné nastavení této služby.

Jak aktivovat Fulfillment by Amazon

Na hlavní straně v prodejní centrále kliknete v pravém rohu na Settings, Account Info a na této stránce kliknete na Manage v okně vlevo s nadpisem Your Services.

jak nastavit prodejní účet na amazonu

Na této stránce můžete nastavit veškeré důležité informace, jako je účet pro příjem plateb (viz. Dále v článku) nebo platební kartu. Také zde můžete změnit vaše osobní údaje, údaje o firmě, způsob danění nebo nastavení Amazon služeb.

jak nastavit prodejní účet na amazonu

V tomto nastavení se vám zobrazí služby, které vám Amazon nabízí. Momentálně chceme aktivovat službu FBA a proto zaškrtnete políčko fulfillment by Amazon a kliknete na tlačítko Register.

Na této stránce také můžete změnit svůj prodejní plán z individuálního na profesionální, jejich výhody jsem zmiňoval v článku, jak založit prodejní účet.

Po registraci vás Amazon informuje, že jste úspěšně aktivovali službu FBA. Stačí už jen potvrdit registraci a máte zaregistrovanou službu FBA.

Jak zjistit, že mám službu FBA aktivni?

Pokud chcete zkontrolovat, zda všechno proběhlo v pořádku, můžete se podívat opět do Account info, kde by měla být nová položka v Your Services (Fulfillment by Amazon – Registred).

jak nastavit prodejní účet na amazonu

Nastavení bankovního účtu

Nyní si ukážeme, jak a kde nastavit prodejní účet na amazonu a bankovní účet, na který vám budou chodit výplaty z Amazonu. Amazon podporuje posílání peněz na České i Slovenské účty. Peníze chodí na účet v takové měně, v jaké zemi je bankovní účet založen bez ohledu na to, jaká je na účtu nastavená měna.

Jaký zvolit účet?

Pokud máte založený dolarový účet v Čechách nebo na Slovensku, tak dochází k dvojité konverzi měny (Ztrácíte peníze na poplatcích). Výplaty z Amazonu se mění z USD na CZK (Česko) EUR (Slovensko) a pokud máte USD účet, tak měna konvertuje zpět na dolary.

Proto je lepší zvolit účet s místní měnou, kde dochází jenom k jedné konverzi měny. Nejlepší způsob je založit bankovní účet v Americe. Pro tento případ mám zde rychlé řešení pomocí účtu u banky Payoneer.

Tento Americký dolarový účet můžete založit odkudkoli na světě zdarma během chvíle a během 14ti dnů vám přijde kreditní karta k účtu. Když tedy přijímáte výplaty z Amazonu, nedochází ke konverzi měny a katru si můžete propojit se službou Paypal a platit s ní za zboží.

Jak často chodí výplaty z Amazonu?

Výplaty Amazon posílá vždy po 14ti dnech. Nelekněte se, při první výplatě Amazon neposílá celou částku, ale jen určitý podíl. Druhá část zůstává na Amazon účtu jako záloha po dobu jednoho měsíce. Další výplaty už se zasílají v plné výši na váš bankovní účet. Nyní už přejdeme k samotnému přidání bankovního účtu.

Jak přidat bankovní účet pro výplaty z Amazonu?

Na hlavní straně v prodejním účtu máte žlutě zvýrazněnou informaci, že vám chybí na účtu vkladová metoda (Deposit Metod). U této informace klikněte na zvýrazněný odkaz Verify Deposit Metod Information.

jak nastavit prodejní účet na amazonu

Pokud nemáte na hlavní straně prodejní centrály tuto informaci, můžete také změnit Deposit Metod tak, že kliknete na Settings, Account Info, kde v záložce Payment Information kliknete na Deposit Metods.

jak nastavit prodejní účet na amazonu

Na další stránce vyberete zemi, ve které máte svůj bankovní účet. Pro Český a Slovenský účet se vyplňuje BIC (SWIFT), 2x IBAN, jméno majitele účtu, odsouhlasíte podmínky a kliknete na tlačítko Submit.

jak nastavit prodejní účet na amazonu

Pokud máte Payoneer účet, zvolte zemi United States. Dále vložíte Routing Number, 2x Číslo účtu, jméno majitele účtu, odsouhlasíte podmínky a kliknete na tlačítko Submit.

Hurá! Máte založený prodejní účet na Amazonu

Po dokončení vás systém přesměruje zpět na možnosti Deposit Metods, kde už vidíte vámi zadaný účet. Po úspěšném nastavení vám přijde také email s potvrzením o změně vkladové metody.

Máte hotovo a jste připraveni přijímat platby na tento účet. Pokud chcete změnit váš bankovní účet, stačí kliknout na tlačítko Edit a zadat nové číslo účtu.

Nyní máte nastavený účet a můžete zalistovat svůj první produkt. Nebylo to nic těžkého, že? Pokud máte dotazy ohledně Amazonu, tak se můžete přidat do Facebook skupiny Podnikání na Amazonu.

Mirek Rohlíček

Ahoj, jsem Mirek a dělám KVALITNÍ weby na WordPressu od návrhu po realizaci. Často dělám i redesign, odvirování, zabezpečení, a zrychlování webů. Mám přesah do webdesignu, SEO a marketingu. V minulosti jsem prodával na Amazonu v USA a spolupracoval na Affiliate kampaních.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button