NávodyAmazon

Firma a Daně na Amazonu

Registrace značky, firma a daně na Amazonu

V předchozím článku jsme si řekli něco o marketingu a reklamě na Amazonu a dnes celému podnikání dáme konečnou podobu a tím uzavřu celou sérii o podnikání na Amazonu.

Tyto záležitosti je důležité řešit, ale není třeba je řešit hned na začátku. Znám několik prodejců, kteří založili v USA firmu, následně prodali pár desítek produktů a zase ji museli pozastavit, protože se jim to zkrátka nevyplatilo a s prodejem na Amazonu skončili.

Nyní tedy už začínáte prodávat větší množství produktů a potřebujete vyřešit formální náležitosti, jako je registrace značky, založení firmy a zdanění příjmů z Amazonu.  

Registrace značky na Amazonu

Jako první se zaměřte na registraci značky (Brand Registry) přímo na Amazonu. Pokud neprodáváte opravdu velké množství zboží, stačí vám registrace značky na Amazonu.

K registraci potřebujete obrázky vašeho loga na produktu a na obalu produktu. Amazon vyžaduje funkční webové stránky, na kterých je váš telefonický kontakt a emailová adresa.Jestli máte značku registrovanou úspěšně, můžete zjistit přes support. Pokud s registrací nastanou nějaké problémy, Amazon vám zašle email.

Registrace ochranné známky

Pokud chcete mít jistotu, že vám nikdo značku nevezme, protože už má nějakou hodnotu, můžete si svou značku zaregistrovat pro určité země, a tak se ochránit před případnými problémy. Pokud budete hledat někoho, kdo by vám s tím pomohl, můžete se obrátit na některé freelancery na Fiverr.com.

Firma a daně na Amazonu

Když chcete danit své příjmy, můžete si vybrat, jak to budete dělat. Můžete založit firmu LLC v USA, která se vám asi nejvíce vyplatí vzhledem k tomu, že s tím není tolik starostí a cenově se to také poměrně vyplatí.

Na druhou stranu potřebujete firmu založit a pro nás je to trochu organizačně a orientačně složitější. Další způsobem, jak danit své příjmy, je zvolit například českou firmu S.R.O. a danit prostřednictvím české firmy.

amazon a dph daně na amazonu

Další možnosti, jak danit své příjmy můžete najít v článku, jak na Amazon a DPH. Pokud v této oblasti stále tápete, tak se můžete obrátit na profesionály, kteří se touto oblastí zabývají. Já jsem také využil tuto možnost. A nemusíte ani vědět, jak fungují daně na Amazonu

Nemusíte umět všechno

Profesionály na daňové odvětví v USA můžete najít například na Fiverr.com. Dávejte si pozor na podvodníky, kteří chtějí řešit vše mimo Fiverr, sbalí peníze předem a žádného řešení daní se už nedočkáte.

Nejlépe uděláte, když najdete firmu, která se zabývá řešením daní a účetnictvím, je spolehlivá, má spoustu referencí a spokojených klientů. Já sám se v těchto oblastech moc nevyznám, proto jsem si našel na tyto záležitosti profesionály, kteří vědí, co dělají a mohu se na ně spolehnout.

Stále se mi to vyplatí více, než kdybych zjišťoval, jak v USA fungují daňové zákony a vše ostatní, co potřebuji. Ve výsledku bych zjistil, že celý systém je tak složitý, že si na to stejně musím někoho najít.  

Myslete jako podnikatel, ne zaměstnanec

Dělám to stejně jako při podnikání v Čechách. Tato zbytečná byrokracie jsou jen informace, které mě nebaví, a proto si rád zaplatím někoho, kdo to vyřeší za mě, než abych s tím ztrácel svůj čas, který můžu věnovat svému podnikání.

Toto by bylo ze série o podnikání na Amazonu vše a doufám, že budete sledovat i další série článků, protože se určitě máte na co těšit. Doufám, že vám tyto články pomáhají. Přeji vám hodně štěstí v podnikání na Amazonu.

Série článků Podnikání na Amazonu:

 1. Jak začít podnikat na Amazonu?
 2. Jak vybrat produkt pro podnikání na Amazonu?
 3. Jak vytvořit vlastní značku produktů?
 4. Jak najít a komunikovat s dodavatelem?
 5. Registrace prodejní centrály na Amazonu
 6. Jak vytvořit Prodejní stránku na Amazonu
 7. Jak vyrobit a dopravit zboží do Amazonu
 8. Jak na Amazon Recenze?
 9. Zákaznická podpora na Amazonu
 10. Marketing a Reklama na Amazonu
 11. Firma a Daně na Amazonu

Pokud máte nějaké konkrétní dotazy, tak můžete psát do komentářů nebo se připojte k ostatním prodejcům na Amazonu do skupiny na Facebooku Podnikání na Amazonu.

Mirek Rohlíček

Ahoj, jsem Mirek a dělám KVALITNÍ weby na WordPressu od návrhu po realizaci. Často dělám i redesign, odvirování, zabezpečení, a zrychlování webů. Mám přesah do webdesignu, SEO a marketingu. V minulosti jsem prodával na Amazonu v USA a spolupracoval na Affiliate kampaních.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button