NávodyVidea

Co je Phishing? Jak se Chránit?

Co je Phishing a jak se mu bránit?

Phishing je podvodná metoda používaná na Internetu k získávání citlivých údajů (hesla, čísla kreditních karet, uživatelská jména). Principem je typicky rozesílání e-mailových zpráv nebo instant messaging, které často vyzývají adresáta k zadání osobních údajů na falešnou stránku, jejíž podoba je takřka identická s tou oficiální.

Stránka může například napodobovat přihlašovací okno internetového bankovnictví. Uživatel do něj zadá své přihlašovací jméno a heslo. Tím tyto údaje prozradí útočníkům, kteří jsou poté schopni mu z účtu vykrást peníze.

Tento způsob hackování je příkladem sociálního inženýrství používané k oklamání uživatelů za využití slabých míst současných bezpečnostních technologií. Ochrana proti rostoucímu množství nahlášených případů zahrnuje legislativu, trénování uživatelů, veřejnou osvětu a technická opatření.

Další návody:
Pozor SCAM! Jak Poznat SCAM Projekt?
Jak na WordPress?
Jak na Bitcoin?

Mirek Rohlíček

Ahoj, jsem Mirek a dělám KVALITNÍ weby na WordPressu od návrhu po realizaci. Často dělám i redesign, odvirování, zabezpečení, a zrychlování webů. Mám přesah do webdesignu, SEO a marketingu. V minulosti jsem prodával na Amazonu v USA a spolupracoval na Affiliate kampaních.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button