NávodyZdroje

Angličtina s Duolingo

Co je Duolingo?

Jazyková online aplikace zdarma ke stažení do telefonu nebo můžete studovat i na počítači. Aplikace je jednoduchá a intuitivní. Je ideální pro děti i starší. Začíná se od úplných začátků, až po složitější fráze a používání různých časů.

Aplikace pomáhá přímo s praktickou angličtinou, protože úkolem je psát česky a anglicky, zvolit správné tvary slov, psát anglický text, který slyšíte.

Duolingo vás naučí i mluvit, protože mikrofon snímá váš hlas a zaznamenává do aplikace, která hodnotí, jestli byla věta vyslovená správně nebo špatně.

Co obsahuje Anglicko-česká verze?

Anglicko-česká verze Duolingo nyní obsahuje 55 různých úrovní dovednosti rozdělených do 5 lekcí. Každá úroveň má několik podúrovní (2-9). Duolingo můžete hrát na čas nebo v normálním modu. Do hry můžete zvát své přátele a dávat jim pravidelné úkoly.

angličtina s duolingo

Úrovně a dovednosti

Velkou motivací, proč nepřestat s Duolingo je, že v aplikaci získáváte XP (body zkušenosti) a tím se vám zvyšuje úroveň. Úrovní je maximálně 25 a všech 55 dovedností pravděpodobně zvládnete udělat už v 17 úrovni.

Počet XP na vyšší úroveň se vždy zvyšuje. Na druhý level se dostanete za pár desítek XP a z 24 na 25 úroveň je to přes 4000 XP. Já nyní už dodělávám poslední úroveň.

Jak s Duolingo nepřestat?

Stanovte si nějaký cíl, kolik denně uděláte XP. Můžete si také přímo v aplikaci nastavit svého trenéra, který vám započítá učební den po určitém počtu získání XP, které si předem nastavíte jako cíl. Můžete nastavit od 10-50 XP za den.

angličtina s duolingo

Tím, že plníte každý den svůj plán získáváte bod v denní řadě. Po dodržení 10ti denní řady získáváte ligoty. Ligot je měna v aplikaci Duolingo.

Jak získat ligoty?

Ligoty můžete získat za dosažení úrovně, dokončení nových dovedností a dodržování denních řad. Když dodržíte 10ti denní řadu, získáte 10 ligorů, když 20ti denní řadu získáte 20 ligotů a tak dále.

angličtina s duolingo

Za ligoty si můžete kupovat testy, zmrazit denní řadu nebo odemknout časový mód. To je také další motivace proč nepřestat.

Kdy dokončím Duolingo?

angličtina s duolingo

Duolingo nikdy nedokončíte díky tomu, že jednotlivé dovednosti musíte stále procvičovat. Když doděláte danou lekci, několik dní zůstane zlatá. Po několika dnech ikona získá znova svou původní barvu, a to je signál, že potřebujete danou lekci opět procvičit. 

Některé lekce obsahují procvičování slovíček a v jiných si můžete procvičit některé gramatické jevy nebo různé časy. Když děláte podobné úkoly, tak u dané lekce máte vždy skvěle popsaný daný gramatický jev, a jak se má správně používat.

angličtina s duolingo

Pokud tedy budete chtít, tak si můžete aplikaci stáhnout do telefonu nebo pracovat na počítači. Osobně můžu potvrdit, že začátky s angličtinou jsou těžké a díky této zábavné formě učení je to mnohem jednodušší. Nyní už stačí odpovědět jenom na jednu otázku:

Chcete se naučit anglicky?

Podnikáte nebo chcete s podnikáním začít? Můžete se přidat do skupiny Podnikáme Online.

Mirek Rohlíček

Ahoj, jsem Mirek a dělám KVALITNÍ weby na WordPressu od návrhu po realizaci. Často dělám i redesign, odvirování, zabezpečení, a zrychlování webů. Mám přesah do webdesignu, SEO a marketingu. V minulosti jsem prodával na Amazonu v USA a spolupracoval na Affiliate kampaních.

Související články

Jeden komentář

  1. Byla jsem přihlášena na Duolingo a přestalo mi fungovat. Nemohu se znova připojit. Proč? To nevím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button